Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Věnujete se řemeslné výrobě? Zapojte se do projektu Tradiční výrobek Slovácka

Věnujete se řemeslné výrobě tradiční nebo zdomácnělé, výrobě krojů a krojových součástí, výrobě kulinárních specialit, nebo výrobě jídel a nápojů z místních surovin? V termínu 1. – 30. dubna 2014 je vypsáno další kolo příjmu žádostí ochranné známky Tradiční výrobek Slovácka.

Ochranná známka Tradiční výrobek Slovácka zaručuje pro koncového uživatele především kvalitu výrobků, jejich vazbu na vymezené území, tradici výroby a šetrnost k přírodě. Právo k využití značky je udělováno výrobcům na základě posouzení odborné komise na dva roky a je nepřenosné a neprodejné. Aktuálně má právo užívat tuto ochrannou známku 42 výrobců z celého Slovácka. Hlavním partnerem a garantem autentičnosti a správnosti výběru úspěšných kandidátů je Slovácké muzeu v Uherském Hradišti a Národní ústav Lidové kultury ve Strážnici.

Nositeli ochranné známky zajišťuje pomoc při prodeji systémem prodejních míst – často z Vašich řad (dovoluje-li to charakter zboží), možnost účastnit se společných akcí, jarmarků, výstav, prezentací, současně poskytuje marketingový servis (PR články, články průběžně do médií – tisk, televize, vedení webových stránek www.tradicnivyrobek.cz včetně e-shopu, vedení FB stránek www.facebook.com/TradicniVyrobekSlovacka, tisk propagačních materiálů, vizitek a další).

Zásady pro udílení a užívání ochranné známky Tradiční výrobek Slovácka ke stažení ZDE, žádost o udělení ochranné známky Tradiční výrobek Slovácka ke stažení ZDE.

 

Lenka Durďáková

 

 

03-04-2014 PV