Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkými Pavlovicemi zaznívá zpěvná FRANCOUZŠTINA - přijeli hosté z družebního ECHENONU

V pátek dopoledne dne 7. srpna 2009 dorazil do Velkých Pavlovic autobus s našimi přáteli z francouzského družebního městečka Echenon. Účastníci pětidenního zájezdu zavítali nejprve na radnici města, kde se jim dostalo vřelého přijetí. Delagaci uvítal starosta města Velké Pavlovice Ing. Pavel Procházka, místostarosta Ing. Zdeněk Karber a tajemnice MěÚ V. Pavlovice Jitka Krátká. Bohatý program plný toulek nejen po jižní Moravě připravila pro návštěvníky z Burgundska matrikářka Dagmar Švástová.

Na úvod si hosté prohlédli vzpomínkovou výstavu fotografií z četných vzájemných setkání, která se uskutečnila v uplynulých letech. Poprvé se zástupci obou měst setkali v srpnu 1992 v Echenonu – mnohá z přátelství tedy trvá již dlouhých 17 let. Spousta z francouzských hostů se za tu dobu již naučila obstojně česky a řada místních si osvojila základy francouštiny.

Po zhlédnutí filmu o Modrých Horách přišel na řadu slavnostní oběd, poté příjemná návštěva kostela Nanebevzetí Panny Marie, exkurze do škol, degustace vín ve farním sklepě, procházka parkem u zastávky ČD a prohlídka nové moderní obytné části města - Padělky.

Poté se francouští přátelé odebrali za doprovodu velkopavlovických hostitelů do rodin, kde budou po celou dobu svého pobytu bydlet.

Jak bylo již zmíněno, echenonské čeká nabitý týden – kromě okolí našeho městečka navštíví mj. také Lednicko-valtický areál, moravskou metropoli Brno, unikátní elektrárnu Dlouhé stráně v nejvyšších moravských horách Jeseníkách, kde se podívají i do ruční papírny ve Velkých Losinách.

 

Kopletní fotogalerii z prvního dne ECHENONSKÝCH HOSTŮ
ve Velkých Pavlovicích otevřete kliknutím na obrázek ...

 

Foto © 2009 Ing. Zdeněk Karber

 

08-08-2009