Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velký recitátorský úspěch. Anna slaví postup do celostátního kola soutěže Wolkerův Prostějov

Na přelomu března a dubna se v brněnském Středisku volného času Lužánky uskutečnilo krajské kolo celostátní přehlídky sólových recitátorů. Velkého úspěchu dosáhla na této soutěži pojmenované Špíl-berg studentka septimy Gymnázia Velké Pavlovice Anna Drápalová. Přednesem textu z knihy Smrtholka od Lucie Faulerové zaujala porotu, a vysloužila si tak postup do celostátního kola soutěže Wolkerův Prostějov, které se bude konat v červnu v rodišti Jiřího Wolkera.  Na rozhodnutí výsledků ve své kategorii si musela jeden den počkat, protože zájemců bylo tolik, že soutěž se konala ve dvou dnech, avšak čekání se vyplatilo.

Anička si odbornou porotu získala především svou opravdovostí a civilností a také očním kontaktem s nimi. Jak sama říká, jela si soutěž především užít a načerpat nové zkušenosti. S recitací neměla do té doby žádnou zkušenost, a proto ji postup do krajského kola velmi potěšil.

Za celou školu bych ráda Aničce ještě jednou pogratulovala a popřála jí hodně štěstí do celostátního kola. Věřím, že svým výkonem a svým přístupem k přednesu osloví porotu i tam.

Text: Mgr. Jana Strouhalová / 14.4.2022