Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

VELKÝ JARNÍ ÚKLID města Velké Pavlovice již zítra

Město Velké Pavlovice vyzývá občany, aby se zapojili do ekologické akce, jejímž cílem je vyčistit veřejná prostranství ve městě a přírodu v jeho okolí. Již několik úspěšných ročníků jarního úklidu se v minulosti díky pomoci obětavých občanů úspěšně vydařilo.

Proto si tímto dovolujeme opět požádat Vás občany, zájmové spolky a občanská sdružení o Vaši pomoc.

Velký jarní úklid se uskuteční v sobotu 6. dubna 2019.

Tento datum nebyl vybrán náhodně. Občané sdružovaní ve spolcích i jednotlivci se připojí k celostátní akci „Ukliďme svět, ukliďme Česko“.

Výdej pytlů na sběr odpadu proběhne v týdnu před akcí, tj. 1. až 5. dubna 2019 na městském úřadě po dohodě s Petrem Hasilem na tel.č.777 736 410, popř. e-mailu: hasil@velke-pavlovice.cz  nebo Janem Havránkem na tel.č. 602 812 825, popř. e-mailu havranek@velke-pavlovice.cz.

ROZDĚLENÍ LOKALIT ÚKLIDU PRO SPOLKY * ke stažení ZDE

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice

Info od organizátorů akce „Ukliďme Česko“.

Milí dobrovolníci,
počasí bude božské, dobrovolníci motivovaní, odpadky připravené k sebrání, přejeme Vám, ať si akci co nejvíce užijete bez nehod a s úsměvem. Než ale vyrazíte do terénu, projděte si ještě tyto řádky.

1. Uklízejme bezpečně.
Uklízení je na vlastní bezpečnost, rozhodně se ale dá případným nepříjemným situacím předejít. A proto připomínáme a prosíme - ještě než vyrazíte na svůj úklid, prostudujte si pečlivě Organizační a bezpečnostní pokyny, které jsme pro vás připravili. Zjistíte v nich, na co si dát při úklidu dobrý pozor, jak poznat záludný azbest a jak se chovat při nálezu nebezpečných odpadů. Doporučujeme o tom spravit Vaše dobrovolníky hned v úvodu akce.

https://www.uklidmecesko.cz/organizacni_a_bezpecnostni_pokyny.pdf

Dobrá rada: Do baťůžku organizátora doporučujeme přidat foťák, pláštěnku, pití, izolepu na zalepení plných a vyspravení děravých pytlů, popřípadě provázek na uzavření pytlů k odvozu a nezbytně lékárničku.

2. Chlubme se
Až budete mít svůj úklid šťastně za sebou, nezapomeňte se podělit o váš úspěch! Taková úctyhodná iniciativa je vzorem pro ostatní a ukazuje, že černé skládky u nás nejsou přehlížené. Pochlubte se ideálně ihned po akci (ve vaší editaci záložka Report) a podpořte týmového ducha celé akce.

“Když minule uklízel Franta a měli tam i dalších 10 lidí, tak to já můžu příště taky, a prý uklidili tunu odpadu, to trumfnem! :).”

Počítejme odpad, účastníky, pneumatiky a pojďme společně překonat statistiky z minulého roku! Budeme se ptát: kolik dobrovolníků přišlo celkem, z toho kolik dětí (pod 18), kolik kg odpadu se sebralo (alespoň odhad) a z toho, kolik kg se podařilo vytřídit?

Dobrovolníci se při úklidu hemží a mizí v křoví, dobré je spočítat hned na začátku.
Jak počítat odpad? Odhadem. Běžný odpad v plném pytli váží asi 12 kg, mokrý starší odpad může vážit 30 kg. Potěžkejte nejbližší dítě, jež víte, kolik váží, a pak pytel :) Pokud máte kontejner, odhadněte podle nosnosti kontejneru a naplněného obsahu.
Kolik váží pneumatika osobního auta - bez disku asi 10 kg, s diskem tak 25 kg

Veškeré informace o tom, jak postupovat po úklidu, najdete na http://www.uklidmecesko.cz/about/poUklidu/.

Teď už si jen nezapomeňte nabít baterie do fotoaparátu či kamery, ať nepropásnete šanci vyhrát skvělé ceny v naší Foto/Video soutěži! Školáci už můžou rozmýšlet komiks do školní soutěže.

Dobrá rada: Pokud máte předem domluvený svoz odpadů a pytle s odpadem budete soustředit na místa pro odvoz, ujistěte se, že jsou tato místa dopravně dostupná pro velké nákladní auto (nejlépe pytle soustředit u zpevněné silnice). V opačném případě může hrozit, že odpad nebude moci být svezen.

3. A pokud to jen trochu půjde, znovu prosíme - recyklujme, nevyhazujme pomůcky, které by se daly ještě využít! Pytle a rukavice si pokud možno schovejte a příště použijte znovu (nebo je darujte). Nikdy totiž nevíme dopředu, zda budeme mít i další ročník podporu a budeme moci opět posílat materiál.

Děkujeme za pozornost a za veškeré úsilí, které jste vložili do přípravy úklidů, držíme pěsti, ať se akce podaří a těšíme se na vaši zpětnou vazbu v reportu!

V případě jakýchkoliv komplikací jsem tu pro vás i o víkendu!

Za tým Ukliďme svět, ukliďme Česko
koordinátorka organizátorů a dobrovolníků
Katka Landová