Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovičtí zatančí na MORAVSKÉM PLESE V PRAZE

Vážení přátelé a příznivci folklóru!

Přijměte naše srdečné pozvání na již

57. tradiční MORAVSKÝ PLES,

který se uskuteční v sobotu 23. února 2013
v prostorách Národního domu na Smíchově v Praze.

 

Pořadateli plesu jsou Slovácký krúžek v Praze, Hanáci - spolek rodáků a přátel Hané v Praze a Valašký krúžek v Praze ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR. Zahajovací slavnostní program ve Velkém sále začne v 19.30 hod. průvodem a představením všech účinkujících, kteří si spolu s návštěvníky zazpívají na úvod Moravskou hymnu.

Pořad ve Velkém sále bude pokračovat vystoupením všech souborů, muzik, sborů, krúžků a chas, které vystřídá tanec v doprovodu dechové muziky Podlužanka z Tvrdonic. Zároveň začnou vystoupení krojovaných i v dalších sálech Národního domu. Velký zájem návštěvníků jistě upoutá tradiční Moravská beseda v podání 30 tanečních párů v hanáckých, slováckých a valašských krojích. Muziky se budou střídat v dalších sálech, a v přilehlých prostorách. Před půlnocí se Velký sál rozezní hlasy mužských a smíšených sborů při společném zpívání.

Na programu 57. Moravského plesu se budou podílet Hanácký národopisný soubor Olešnica z Doloplaz, Bartošův soubor Zlín, Folklorní soubor Svéráz Tvrdonice, Soubor písní a tanců Žerotínze Strážnice, Folklorní sdružení Šardičan, Kosteláci z Kostelce u Kyjova, Valašský soubor Krušpánek z Prahy, Chasa Velké Pavlovice, Slovácké krúžky z Prahy, Brna a Bratislavy, Hanáci Praha. Rovněž mužské sbory z Hluku, Mužáci z Podluží, Smíšený sbor z Kostelce u Kyjova, mužský a ženský sbor Slováckého krúžku v Praze, Mužský sbor FS Šardičan.

Hrát a zpívat budou Dechová hudba Podlužanka, Hanácká muzika Jana Malíčka, Horňácká CM Libora Supa z Velké nad Veličkou, CM  ROVÁŠ ze Zlína, CM Žerotín, CM Slováckého krúžku v Praze, Cimbálová muzika Žandár, Cimbálová muzika Jiřího Janouška a Valašská lidová muzika Kyčera.

Předprodej vstupenek: Helena Šálová, tel. 728 178 017, 244 464 459
a od 1. února v pokladně Národního domu na Smíchově (12.00 - 17.30 hod.).

Vstupné: 350,- až 550,- Kč

 

Další informace k plesu uvádíme na www.folklornisdruzeni.cz

 

29-01-2013-BK