Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovičtí vinaři získali v Paříži dvě stříbrné medaile

Na světové soutěži Vinalies Internationales v Paříži získali vinaři z Břeclavska 2 zlaté a čtrnáct stříbrných medailí. Po jedné stříbrné medaili si přivážejí i dva vinaři z Velkých Pavlovic. Konkrétně se jedná o Vinařství Baloun a Vinařství Mikulica.

„Tímto začíná seriál prestižních světových soutěží a vzhledem k tomu, že Vinalies Internationales patří mezi nejnáročnější světové soutěže, bývá mezi vinaři považována za indikátor, na jaké medailové úspěchy se dále můžeme těšit," uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.

Letos soutěžilo více než 3500 vín. Národní vinařské centrum vyslalo za Českou republiku celkem 107 vín. Bodové limity jsou 82–84 body pro stříbro a 85 bodů pro zlato. Nejlepší vína ze soutěže se na podzim opět objeví v proslulé publikaci 1000 Vins du Monde, kde se s nimi seznámí také milovníci nejlepších světových vín v zahraničí. Publikace je často označovaná za vinařský protějšek známého michelinského průvodce světem gastronomie.

Věra Procingerová

 

Ilustrační foto

12-03-2015 PV