Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovičtí vinaři slavili Martina. I s krásnou místní miss. Podívejte se...

Ani sychravé počasí neodradilo milovníky vína, kteří v sobotu ráno dorazili do Velkých Pavlovic na Břeclavsku. Ve dvaceti vinných sklepích mohli ochutnat svatomartinská a mladá vína při tradiční akci Svatomartinské otevřené sklepy.

Start vinaři naplánovali jako obvykle na jedenáctou hodinu dopolední. Před místní radnici dorazil svatý Martin i bohyně vína. Společnost jim tentokrát dělala čerstvě zvolená druhá nejkrásnější dívka Miss České republiky 2021 Sarah Horáková, jež pochází právě z Velkých Pavlovic.

Společně nalákali na doprovodný kulturní program v jednotlivých sklepích vinařů, ale i na večerní besedu u cimbálu. Připomněli také, že se po celou sobotu mohou lidé v Habánském sklepě Vinařství Lacina zapsat do Českého národního registru dárců kostní dřeně. „Znám malého Pavlíka Lacinu, který se z leukémie vyléčil právě i díky vhodnému dárci. Domnívám se proto, že zapsat se do registru je to nejmenší, a udělat by to měl každý. Je to věc, která má smysl. Obavy žádné nemám, z toho, že se rozhodnete někomu pomoci, přece můžete mít jen dobrý pocit. Ten jakýkoli strach přebíjí,“ uvedla Horáková.

Bohatou fotogalerii a video z akce SVATOMARTINSKÉ OTEVŘENÉ SKLEPY
naleznete na webu Břeclavského deníku * po kliknutí ZDE


Zdroj: Břeclavský deník / Autor: Iva Haghofer / Foto: Archiv Břeclavského deníku / 15.11.2021