Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovičtí vinaři si z AWC Vienna přivezli 15 ocenění

Sedmý ročník soutěže vín AWC Vienna 2010 přinesl moravským a českým vinařům skvělý úspěch. Za finanční podpory Vinařského fondu vyslalo Národní vinařské centrum do rakouské metropole 221 vzorků vín, které doplnilo ještě několik vzorků vín zaslaných individuálně. Mezinárodní porota ve Vídni pak tato vína ocenila úctyhodnými 218 oceněními. Úspěchy na mezinárodní scéně nejsou pro naše vinaře už ničím neobvyklým, ale aby dosáhli na medaile téměř všichni zúčastnění, to moravské a české vinařství nepamatuje.
Vína z České republiky získala 218 ocenění, což je opravdu skvělý výsledek,“ komentuje hlavní sommelier Národního vinařského centra Ing. Marek Babisz a upřesňuje složení jednotlivých ocenění: „25 zlatých a 138 stříbrných doplnilo ještě 55 čestných ocenění Seal of approval.“

„V silné mezinárodní konkurenci je to velký úspěch, zvláště pak, když je AWC Vienna už druhým rokem držitelem statutu Evropské komise a s 10 951 víny od 1 733 výrobců z 36 zemí a 5 kontinentů se stala největší soutěží oficiálně uznanou Evropskou unií,“ dodává Babisz.

Největšího úspěchu v letošním roce dosáhla firma Vinařství Štěpán Maňák, která si odnesla jednu z hlavních cen za svůj Sauvignon, slámové víno 2009. Sauvignon Vinařství Štěpán Maňák zvítězil v kategorii sladkých vín, čímž se stal jedním ze tří šampiónů celé soutěže. Porazil tak věhlasné vinařské firmy z Rakouska, Německa a Kanady, které se na výrobu přírodně sladkých vín specializují a málokdy se nechají sesadit z trůnu. Mimo toto ocenění získalo Vinařství Štěpán Maňák ještě jednu zlatou a pět stříbrných medailí a jeden čestný diplom.

Druhou nejúspěšnější firmou se stala firma Vinselekt Michlovský, a.s., která získala 4 zlaté a 7 stříbrných medailí a dva čestné diplomy. Třetí úspěšnou firmou je Rodinné vinařství Jedlička & Novák, s.r.o. se 4 zlatými a 4 stříbrnými medailemi a jedním čestným diplomem Seal of approval.

Hodnocení základního kola probíhalo ve Vyšší vinařské a ovocnářské škole v Klosterneuburgu, kde po dva týdny hodnotilo na 300 degustátorů ze 7 zemí, mezi nimi i 23 z České republiky.


Z velkopavlovických vinařů si ocenění přivezli Pavlovín, spol. s.r.o., Vinařství Lacina, Vinařství Mikulica a Vinařství V&M Zborovský. Kompletní výsledky AWC Viena ke stažení ZDE.

Zdroj: NVC & Omnimedia

10-11-2010 PV