Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovičtí studenti ovládli 50. ročník festivalu ARS Poetika - Puškinův památník, postoupili do Prahy

V sobotu 9. dubna 2016 se na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně konalo krajské kolo festivalu ARS Poetika - Puškinův památník, který letos slaví 50. výročí. Soutěže v ruském jazyce, v níž se vystupuje s recitací, zpěvem, scénkami či tancem, se opět účastnili i studenti velkopavlovického gymnázia z tercie, kvinty a septimy.

V tomto roce došlo hned k několika změnám, přivítali jsme nového generálního konzula, novou paní atašé i moderátorku. Pro nás hlavní změnou ale bylo něco, s čím jsme vůbec nepočítali: měli jsme letos soutěž zahajovat! Uvědomili jsme si, jaká je to čest, ale také trochu starost, aby vše dopadlo, jak má. Inu, Veronika Listová, Viola Krausová a Aneta Bajková si oblékly šaty, já a Lubomír Krůza jsme nasadili klobouky - a hurá na podium.

Vystoupili jsme s literárně-hudebním pásmem Zdravstvuj, Puškin!, jehož obsahem byly básně největšího ruského básníka doplněné o píseň Nelli Hakely a melodie z filmu Ironie osudu a show Novogodnij attrakcion. Myslím, že se divákům naše vystoupení líbilo a zahájení soutěže bylo důstojné. Kromě scénky jsme soutěžili i v dalších kategoriích.

Lucie Kynická z tercie zarecitovala krátké pásmo s názvem Kak porosjonok govorit naučilsja v nižší kategorii a ve vyšší pak Viola Krausová vystoupila s pohádkou A. S. Puškina Ruslan a Ludmila. V hudební části jsem vystoupil já s písněmi Vsjo mogut koroli (hudba Boris Ryčkov, text Leonid Děrbeňov) a Ženščina, kotoraja pojot (hudba Alla Pugačova, text Kajsyn Kulijev), Veronika Listová zazpívala Prekrasnoje daljoko (Jevgenij Krylatov) a Medlenno z repertoáru Ani Lorak.

Jaké byly výsledky? Všechna naše vystoupení se umístila! Lucka Kynická, která se ruštině věnuje teprve krátce, získala krásné 3. místo a navíc cenu paní Ljubov Vondrouškové. Viola Krausová byla rovněž v recitaci úspěšná, bylo jí uděleno 2. místo. V hudební kategorii jsme já i Veronika Listová zaujali také 2. místo a nejvyšší hodnocení obdrželo naše společné vystoupení Zdravstvuj, Puškin, s nímž jsme zvítězili a postoupili do celostátního kola v Praze, které se uskuteční 6. června. Všichni jsme pak ještě dostali ocenění od paní atašé a generálního konzula.

Úspěch bylo samozřejmě potřeba patřičně oslavit. Navštívili jsme ruskou restauraci Samovar, kde jsme si dopřáli vynikající bliny a boršč a já jsem samozřejmě neodolal mé oblíbené tmavě zelené limonádě Tarchun.

Mám velikou radost, že jsme se i letos Puškinova památníku mohli zúčastnit a užít si báječnou atmosféru, kterou zde tvořilo nejen skvělé publikum, ale i velmi kvalitní vystoupení, kterých bylo letos rekordních 40.

Chtěl bych také mnohokrát poděkovat paní učitelce Lorenzové za to,
že nás znovu na soutěž připravila, a paní Valentině Šmidt za její cenné rady a podporu.

 

Vojtěch Antoš, student třídy kvinta, Gymnázium Velké Pavlovice * www.gymnazium.velke-pavlovice.cz


 

Fotogalerii z úspěšné účasti studentů velkopavlovického gymnázia na 50. ročníku
festivalu ARS Poetika - Puškinův památník otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

 


22-04-2016-BK