Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovičtí sportovní rybáři na ZLATÉ UDICI bronzoví

O víkendových dnech 19. a 20. května 2012 se uskutečnilo v podlužácké obci Týnec Svazové kolo soutěže Zlatá udice, kterého se zúčastnilo také družstvo Klubu sportovního rybářství při TJ Slavoj Velké Pavlovice. Za naše město nastoupil devítičlenný tým ve složení – kategorie Dorostenci Jakub Procinger, Petr Peška a Jakub Svoboda; kategorie Žáci Martin Horák, Ondřej Latýn, Kryštof Kaderka, Tobiáš Kaderka a Jiří Šula a kategorie Žákyně Julie Šulová.

Soutěž Zlatá udice se skládá ze tří základních disciplín – lov ryb udicí na plavanou, rybářské znalosti a dovednosti – písemný test a poznávací část (určování ryb, rostlin a živočichů) a rybolovné techniky. Vše podléhá přísným směrnicím vydaných Českým rybářským svazem – máte-li zájem, můžete do nich nahlédnout po kliknutí ZDE.

Soutěžící musí během náročného klání prokázat řadu dovedností a znalostí z oblasti nejen samotného rybaření, ale i fauny a flory, přírody a v neposlední řadě se blýsknout v netradiční sportovní disciplíně – rybolovné technice, kde je třeba notná dávka nejen síly, ale i soustředění a sebekázně.

Naši hoši a jedna dívenka se mezi konkurencí neztratili. Nastoupili proti soupeřům z Kroměříže, Lysic, Znojma a pořádajícího Týnce a jako družstvo se umístili na krásném třetím, čili bronzovém místě. Družstvo velkopavlovických rybářů reprezentovali Martin Horák, Ondřej Latýn, Kryštof a Tobiáš Kaderkovi, Julie Šulová a Jakub Procinger. Všem velmi blahopřejeme!

Také v jednotlivcích naši bodovali. V kategorii Žáci posbírali 7. místo – Kryštof Kaderka, 8. místo – Ondřej Latýn, 11. místo – Martin Horák, 15. místo - Tobiáš Kaderka a 18. místo – Jiří Šula (šestiletý předškolák!). V kategorii Žákyně se Julie Šulová umístila na 4. místě a v kategorii Dorostenci vybojoval skvělé 2. místo Jakub Procinger, 4. místo pak Petr Peška a 7. místo Jakub Svoboda. Taktéž posíláme velkou gratulaci!

Medailová umístění v jednotlivých disciplínách:
Petr Peška - 1. místo v Dorostu v chytání ryb
Julie Šulová - 2x 2. místo v Žákyních v chytání ryb a ve znalostech
Kryštof Kaderka - 2x 3. místo v rybolovné technice a v chytání ryb
Jakub Procinger - 1. místo ve znalostech, 3. místo v rybolovné technice
Jakub Svoboda - 2. místo v ryblovoné technice

 

Všem závodníkům velmi děkujeme za účast, pečlivou přípravu
a reprezentaci Klubu sportovního rybářství a města Velké Pavlovice.

 

Velké poděkování patří i rodičům mladých závodníků za veškerou podporu, motivaci, přípravu
a v neposlední řadě za pochopení časové náročnosti tohoto dnes již netradičního koníčka.

 

Karolína Bártová

 

SVAZOVÉ KOLO ZLATÉ UDICE – Týnec 2012

Celkové výsledky – komplet družstva i jednotlivci – ke stažení ZDE
Celkové výsledky – jednotlivci v disciplínách – ke stažení ZDE

 


 

Fotogalerii ze Svazového kola soutěže Zlatá udice v Týnci
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Michaela Šulová

 

 

22-05-2012-BK