Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovičtí školáci změřili své síly s celým světem

V pátek, dne 22. března 2013, začala pro žáky Základní školy Velké Pavlovice výuka netradičně. Všichni, kteří ten den dorazili do školy, se totiž zúčastnili celosvětového měření matematických a logických schopností Klokan.

Mezinárodní soutěž Matematický klokan vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila do zemí Evropy. Dnes se již této soutěže účastní na dva a tři čtvrtě milionu soutěžících ze 30 zemí našeho kontinentu.

Soutěžící jsou podle věku rozděleni do kategorií: nejmladší se nazývá Cvrček (pro žáky 2. a 3. tříd), následuje Klokánek (pro žáky 4. a 5. tříd), Benjamin (pro žáky 6. a 7. tříd) a Kadet (pro žáky 8. a 9. tříd). Šedesátiminutové testy podstupovali ve stejný den školáci po celém světě, takže žáci absolvují školní, oblastní, republikové a vlastně i mezinárodní kolo ve své lavici.

Úlohy, které jsou zařazeny do testování, nejsou vůbec jednoduché. Vyžadují u žáků nejen konkrétní znalosti, které jsou jim předávány v hodinách matematiky, ale také notnou dávku logického uvažování, čtenářské gramotnosti a zdravého úsudku. Proto při vyhodnocení se ukazuje zajímavá skutečnost, že někteří v matematice úspěšní žáci dopadají hůře, než ti řekněme lenivější, kteří se během normální výuky tolik nesnaží.

Mgr. Veronika Prokešová

 

Výsledková listina soutěže MATEMATICKÝ KLOKAN 2013 ZŠ Velké Pavlovice
* otevřete po kliknutí ZDE

 


 

Nejúspěšnější řešitelé na fotografiích...

 

Kategorie CVRČEK

 

Kategorie KLOKÁNEK

 

 

Kategorie BENJAMIN

 

 

Kategorie KADET

 

 

www.zs.velke-pavlovice.cz

 

 

05-04-2013-BK