Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovičtí šachoví tygři opět zaútočili

Dne 19. února 2012 naše šachová družina doklapala do Brna k dalšímu utkání naší pouti. Když jsme dofrčeli, domácí borci vedli divné hantec v tom smyslu, že tem vidlákům to dnes nandají, což si usilovně hókali do bedny, prostě fámotvůrci. Asi požili den předtím větší množství opojných látek či domácího hlavotrhacího moku.

Začátek utkání s ŠK 64 Brno nám celkem vyšel, na prvních dvou šachovnicích remizy a na sedmé neporazitelný Aleš obětoval figuru, soupeř se zakousl do návnady, která pro něj byla smrtelně jedovatá a po hodině hry se první brňák pakoval schalovat nedělní oběd. Poté za stavu 2:1 v klidu zremizoval Staňa Hlávka svoji partii a pro domácí nastala pasovka. Následoval pokyn našim hráčům „necháme je vycukat“. Soupeři začali hrát vabank, na což jsme čekali. Někteří z nich při té horlivosti zapomněli na čas a spadl jim praporek jak Slavata s Martinicem z okna do ... (však víte kam). V krátkém sledu nabízíme další remizy a vedeme 4,5 : 2,5, je to v oukeju. Jako poslední dohrává tygřice Táňa, která díky své nezměrné urputnosti a vůli po vítězství dotahuje mač do úspěšného konce. Celkem výhra 5,5 : 2,5. Prostě špicové den.

Konečně se náš tým propracoval na první místo průběžného pořadí s jasnou ambicí v posledních dvou kolech tuto pozici neopustit a získat tak historický úspěch pro velkopavlovický šach.


Průběžné výsledky ZDE  

„B“ tým zahajuje 26. února 2012 boje v play-off okresního přeboru. Ani jsme si pořádně nevšimli, že jsme skončili na krásném 2. místě po základní části s reálnou šancí bojovat o titul přeborníka. V cestě nám bude stát tým z Hustopečí, který nás pěkně zlobí (nejenom v šachách). Máme samozřejmě připraveného žolíka v podobě Franty Kynického, který se kvůli studijním povinnostem, úspěšně ukončeným – BLAHOPŘEJEME, musel vzdát části sezony. Nyní na to určitě vletí a bude se věnovat nejenom sličné děvčici, ale i šachům.

Každý čtvrtek se koná od 18.00 hod. v zasedací místnosti Slavoje Velké Pavlovice pravidelný trénink dospělých, rádi uvítáme další zájemce.

Ing. Zdeněk Hicl

 

24-02-2012 PV