Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovičtí připravují výstavu DARY JIŽNÍ MORAVY

 

DARY JIŽNÍ MORAVY
aneb za ochutnávkami a inspirací
na zemědělskou výstavu

 Velké Pavlovice 27. – 29. září 2013

 

Zemědělskou výstavu na téma „DARY JIŽNÍ MORAVY“ se v letošním roce rozhodli uspořádat představitelé města. Nový ročník této, v minulosti u nás velmi úspěšné výstavy, tak možná naváže na dobrou tradici pořádání přehlídek ovoce, zeleniny, hroznů odrůd révy vinné, květin a jiné úrody, které v 70. a 80. letech s velkým úspěchem, při své činnosti zaměřené na zájmovou oblast zahrádkaření, ovocnářství, vinohradnictví a vinařství, pořádala místní organizace Českého zahrádkářského svazu.

Bohatá zájmová i odborná činnost během několik let přivedla členy organizace až k výstavním akcím velkého rozsahu. Výstavy meruněk, hroznů, ovoce, zeleniny, květin, přehlídky vín, se pro řadu pěstitelů staly prestižní a společenskou záležitostí života ve městě. Občané se aktivně zapojili i do několikaletého cyklu soutěže “Rozkvetlá ulice“, která ve své době velmi přispěla k úpravě předzahrádek, veřejných prostranství a květinové výzdoby ve městě.

Velkou podporu, organizační schopnosti a odborné znalosti všem akcím Českého zahrádkářského svazu po dlouhá léta v čele, s nadšením a obětavostí, poskytovali uznávaní vinaři a ovocnáři - pánové  František Lacina a František Kynický.

 

Tolik tedy naše malé ohlédnutí do minulosti …

a nám nezbývá, než popřát všem organizátorům letošní zemědělské výstavy hodně zdaru
a všem návštěvníkům pak krásný zážitek na výstavě.

 

Podrobnou pozvánku na výstavu "DARY JIŽNÍ MORAVY" otevřete kliknutím ZDE.

 

Za organizační tým Dagmar Švástová


 

Foto vzpomínka na úspěšné ročníky výstav ovoce a zeleniny
ze 70. a 80. let minulého století...

 

 

 

 

Foto: Archiv Města Velké Pavlovice

 

 

12-09-2013-BK