Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovičtí na Cyrilometodějské mši v Mikulčicích

Město a Farnost Velké Pavlovice se po sedmi letech opět staly patronem tradiční oslavy památky příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Moravu v roce 863, která se uskutečnila v úterý, dne 5. července 2011, v nedalekých Mikulčicích na Hodonínsku.

Při mši svaté vystoupil velkopavlovický pěvecký a hudební soubor Boží děcka a chrámový pěvecký sbor Laudamus pod vedením Mgr. Jana Kosíka. Obdivovanou ozdobou obřadu byla krojovaná velkopavlovická chasa ve slavnostních krojích.

Zástupci města a farnosti Ing. Zdeněk Karber a Mgr. P. Petr Papoušek společně se starostou Mikulčic Josefem Helešicem předali biskupům a dalším církevním hodnostářům dary, které věnovalo Město Velké Pavlovice, Vinium a.s., Vinařství Lacina, Vinařství V&M Zborovský a Vinařství Mikulica.

Dalším milým a významným hostem byl senátor Ing. Stanislav Juránek s chotí. Díky mimořádně krásnému počasí se slavnost velmi vydařila a několik tisíc návštěvníků odcházelo s nezapomenutelnými hlubokými zážitky.

 

Poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě, organizaci a průběhu akce,
zejména manželům Hanzálkovým a rodině Kosíkově z Velkých Pavlovic.

 

Fotogalerii z Cyrilometodějské mše svaté v Mikulčicích
otevřete kliknutím na obrázek…

 

Foto © 2011 Milena Karberová & Ing. Zdeněk Karber

 

06-07-2011-BK