Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovičtí ministranti se v Římě pozdravili s papežem

Každých pět let se v Římě koná Mezinárodní pouť ministrantů. Letos proběhla 3. - 7. srpna. Z Velkých Pavlovic se v čele s otcem Markem Slatinským vydalo 5 ministrantů: Zdeňka Bálková, Martin a Ondřej Bankovi, Ondřej Míchal a Oldřich Vymazal, aby se přidali k 10 tisícům ministrantů z dvaceti zemí světa.

Vyvrcholením pouti pak bylo setkání se Svatým otcem na Svatopetrském náměstí. Po příletu z Vídeňského letiště do Říma jsme se jeli ubytovat na papežskou kolej Nepomuceum. Hned v pondělí, tedy první den jsme vyrazili za památkami „věčného města“. Poznávat nejen památky, ale taky nové kamarády ze Šaratic a Prace, protože nás z Česka jelo na tento meeting jen jedenáct. V úterý odpoledne proběhlo hlavní setkání se Svatým otcem. Na náměstí svatého Petra bylo obrovské množství lidí. Vyslechli jsme několik vystoupení hudebních ministrantských kapel, svědectví ministrantů, kteří už na tuto pouť jeli před pár lety, a na závěr přišel Svatý otec František. Všechny pozdravil a slavil s námi večerní modlitbu.

Společně se Zdeňkou jsme byli vlajkonoši, obnášelo to stát se státní vlajkou České republiky na určeném místě ve velkém horku. Odměnou za tuto službu bylo to, že všichni vlajkonoši dostali možnost jít se na závěr pozdravit se Svatým otcem. Já sám nedokáži popsat ten pocit slovy, ale vážně, ten moment stát před Svatým otcem je nepopsatelný. Určitě pro každého to je nezapomenutelná chvíle!!

Do konce naší pouti jsme stihli projít zbytek všech významných památek po celém Římě. Šli jsme se podívat do katakomb svatého Kalixta. Taky jsme se koupali v moři. V pátek večer jsme se šťastně a plni zážitků vrátili domů.

Otci Markovi chci tímto za všechny zúčastněné poděkovat, že si na začátku své služby v naší farnosti vzal pod „svá křídla“ pár neznámých děti a dal jim příležitost zažít spoustu úžasných chvil.

Oldřich Vymazal ml.


 

Fotogalerii vlajkonošů se Svatým otcem otevřete po kliknutí ZDE

 

Fotogalerii z pouti našich ministrantů do Říma otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv Farnosti Velké Pavlovice


10-08-2015 PV