Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovičtí mají nový azyl. Našli jej v sousedním městě

Napsali o nás; Deník 6.2.2014 * Velké Pavlovice - Fotbalisté Velkých Pavlovic odehrají jarní část 1. A třídy na hřišti Velkých Bílovic. Důvodem je výměna trávníku za sta tisíce. Osm set tisíc korun je v rozpočtu na obnovu trávníků, který využívají jako domácí hřiště fotbalisté Velkých Pavlovic. Mužský tým hrající 1. A třídu kvůli tomu stráví jarní část sezony v sousedních Velkých Bílovicích. Břeclavský deník o tom informoval sekretář klubu František Čermák. „Podařilo se nám získat příspěvek z dotačního titulu Fotbalové asociace České republiky Zelený trávník, činí pět set tisíc korun. Co se týče zbylé částky, máme od pana starosty přislíbenu finanční pomoc od města Velké Pavlovice,“ uvedl sekretář.

Takto výrazná obměna trávníku se uskuteční poprvé od osmdesátých let minulého století, kdy velkopavlovické hřiště vzniklo. Tehdy bylo potřeba plochu vysadit opakovaně, protože první osivo bylo nekvalitní. „Od té doby jsme trávník využívali až do loňského roku,“ poznamenal Čermák.

Co všechno se kromě trávníku změní? Velkopavlovičtí využijí podzemní zavlažovací zařízení a také nové branky. „Jakmile to jarní počasí dovolí, srovnáme povrch a připravíme jej k osetí novým travnatým povrchem. Předpokládáme setí trávy nejpozději začátkem měsíce dubna, věříme, že plný provoz na hřišti začne na přelomu července a srpna. Ovšem záleží také na počasí, v případě opakování loňského jara, kdy byl sníh a mráz ještě v dubnu, by se práce mohly o něco zpozdit,“ připustil sekretář.Věří však, že v nové sezoně hráči vyběhnou už na moderním pažitu. Kromě A týmu odehrají Velkopavlovičtí jaro na vedlejším hřišti. První mužstvo se přesune do Velkých Bílovic, kde najde náhradní domácí azyl.

Pro muže jsme chtěli zajistit fotbalové hřiště s dobrým zázemím a kvalitním trávníkem v nejbližším okolí. Z tohoto důvodu jsme uvažovali o Rakvicích a Velkých Bílovicích. Nakonec jsme se na pronájmu domluvili v Bílovicích, kde nám vyšli vstříc příznivou cenovou nabídkou. Máme s klubem velmi dobré vztahy a věříme, že tam naši hráči najdou náhradní domácí prostředí,“ řekl Čermák.

Velké Pavlovice prožily mizerný podzim. Se čtrnácti body jsou v suterénu soutěže. „Vzhledem k tomu, že máme domácí bilanci horší než bilanci venkovních zápasů, nepředpokládáme, že by na výsledky mužstva měla mít výrazný vliv absence domácího hřiště,“ dodal funkcionář.

 


 

Osmadvacetiletý útočník Velkých Pavlovic Jiří Šabata tvrdí, že se spoluhráči jsou zvyklí na větší domácí trávník. Ten jim bude v první části 1. A třídy chybět, druhou polovinu sezony stráví ve Velkých Bílovicích. "Uvidíme, co to s námi udělá. Náš trávník je rozměry atypický", říkal Šabata.

Bude vám chybět?
Určitě. Ve Velkých Pavlovicích je širší, což nám vyhovovalo pro hru přes křídla.

Bylo na trávníku poznat, že je třicet let starý?
V létě ani ne, ale na podzim brzo odcházel. Dělaly se drny a nebylo to ono.

Ono to na podzim nebylo ani při pohledu na výsledky. Co vám ve srovnání s předchozími sezonami chybělo?
Myslím, že to bylo v hlavách hráčů. Nepodařilo se nám pár zápasů a už se to táhlo.

Máte nového trenéra. Může to být jeden z potřebných impulsů?
Ano, asi i mladší hráči začnou lépe pracovat. Nechci říct, že na to kašlali, ale nebylo to stoprocentní.

V tabulce střelců máte pouze jeden zásah. Co se stalo?
Na podzim jsem moc netrénoval, protože jsem stavěl rodinný dům. Času bylo málo a chyběla forma. Neodehrál jsem ani všechny zápasy.

A jak to s vámi bude na jaře?
S přípravou jsem začal, absolvuji ji celou. Uvidíme, jak to budu stíhat. Se stavbou mám momentálně pauzu.

 

Autor: Lukáš Ivánek, Břeclavský deník

 

Jakub Šabata v červeném

Foto: Martin Daneš

06-02-2014 PV