Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovičtí hasiči při návštěvě papeže Benedikta XVI. v Brně

Na 120 tisíc poutníků se sešlo v neděli v areálu letiště Brno-Tuřany, kde přivítali papeže Benedikta XVI., který zde od 10:00 sloužil mši.
Průběh celé akce zajišťovali také dobrovolní hasiči z Velkých Pavlovic, kteří se podíleli na zabezpečování požárního dozoru a rovněž přenášeli na nosítkách raněné či náhlou nevolností postižené návštěvníky obřadu, do provizorně zřízených nemocnic či k sanitním vozům.
 "Kluci si opravdu mákli", potvrdil starosta hasičů Petr Hasil. Nejprve je totiž omylem vyvolal operační důstojník při KŘ HZS JmK v Brně už v sobotu večer ve 23.00 hodin, ačkoliv byl dohodnutý nástup naší jednotky až na neděli 3.00 hodinu, což bylo také radiostanicí potvrzeno.
Protože už se však kluci nechtěli vracet zpět domů, počkali na hasičské zbrojnice odkud ve 2.00 vyjeli směrem k  Brnu. Na tuřanském letišti stáli na svých místech ve 4.30 hod.
Po celkem organizačně, perfektně zvládnutém dnu se měly v 16.00 hod. všechny hasičské jednotky přesunout autobusem ke svým vozidlům zaparkovaných u jedné z čerpacích stanic vzdálené asi 5 km od místa pouti. Protože bylo ovšem teprve 15.00 hodin, nechtělo se některým čekat a tak se v ruce s hasícími přístroji a nosítky vydali ke svým vozidlům přes pole. Cestu si sice zkrátili minimálně o dva kilometry, ale vše vynahradil vyloženě řeholnický terén.

 

Fotogalerii z účasti velkopavlovických hasičů
při návštěvě papeže Benedikta XVI. v Brně
otevřete kliknutím na obrázek ...

 


Foto © 2009 Petr Hasil

29-09-2009