Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovičtí hasiči opět zasahovali

Ani Velkým Pavlovicím se včera nevyhnul silný déšť. Navečer před půl osmou vyjížděli místní hasiči na ul. Hlavní k ucpanému svodu rýny. Voda přetékala z rýny tak, že po dopadu na zem částečně vtékala do vjezdu domu. Po demontáži svodu, vyčištění a následné zpětné montáži se jednotka vrátila zpět na základnu.

Při couvání vozidla do garáže oznámil operační důstojník velkopavlovickým hasičům další výjezd, a to na čerpání vody ve sklepě budovy v objektu Zemědělského družstva. Průzkumem bylo zjištěno, že voda do prostor určených pro podnikání vniká přes zeď. Protože čerpadla hasičů jsou schopna odčerpávat vodu přibližně od pěti centimetrů, pomohli hasiči alespoň hadrami a lopatkami. Poté ještě byl vyčerpána naplněná "rozbočná" jímka kanalizace, do které byly svedeny odpady od zdi, aby alespoň částečně mohla voda odtékat.

Do třetice všeho zlého vyjížděli velkopavlovičtí hasiči k události týkající se čerpání vody. Dnes bylo zjištěno rodiči syna, který byl na dovolené, že mu jeho sklep pro uskladnění zeleniny zatopilo jezírko. Pravděpodobně se provalilo čelo sklepa, kterým voda z jezírka do kvelbeného sklepa vnikla. Hasiči vodu odčerpali, ale bohužel v části sklepa zůstalo až metr bláta.

 

Přívalový déšť způsobil spoustu starostí ...

Foto: Petr Hasil

25-06-2009