Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovičtí hasiči mají v srpnu na pilno

Šest výjezdů mají za sebou velkopavlovičtí hasiči od začátku měsíce srpna. Z šesti mimořádných událostí se jednalo o dvě cvičení, která však byla náročná stejně jako ostrý zásah. 

První cvičení bylo nahlášeno jako požár lesa s tím, že byl důraz kladen na výuku naplňování bambi vaku zavěšeným pod helikoptérou. U druhého cvičení se hasiči zapotili v areálu firmy FLAGA v Hustopečích, kdy byl simulován požár nádoby s plynem. 

Cvičení probíhalo při vysokých teplotách vzduchu, hasiči cvičili v kompletně vybaveni zásahovým oblekem a jeden z členů byl oblečen i do obleku, který chrání před sálavým teplem – měl za úkol zapěnit prostor pod hořící cisternou.

V pondělí 27. srpna 2018 byli naši hasiči povoláni k dvěma zásahům. K prvnímu byli povoláni z důvodu nedostatku vody pro hašení skládky v katastru města Klobouky u Brna (odtud pochází fotografie), u druhého zásahu si dali kluci do těla v Podivíně při nočním požáru hospodářského stavení za rodinným domem.

SDH * Zásah - hašení skládky odpadů v Kloboukách u Brna

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / Foto: Facebook JSDH Velké Pavlovice / 29.8.2018