Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovičtí hasiči budou mít speciální vysavač

Jihomoravský kraj poskytuje od roku 2003 dotace pro jednotky SDH. Každý rok se daří Městu Velké Pavlovice dotaci získat. V letošním roce poskytne Jihomoravský kraj jednotce SDH Velké Pavlovice 50 tisíc na nákup speciálního vysavače.

Vysavač je speciálně vyvinut pro použití jednotkami při zásazích. Vysává 200 l/min a pomocí vnitřního čerpadla ji automaticky odvedou až 9 m nad stroj nebo až 50 metrů od stroje. Vysavač lze tedy použít na odsání zbytku vody po čerpání velkými čerpadly. Například v obytných částech sklepa.

Tento vysavač lze však použít i po hasebních pracech. V místnostech, kde se hasilo, může zůstat relativně málo vody. Třeba 500 litrů. S takovým množstvím vody nelze nic jiného dělat, než setřít hadrem. Anebo? Vysát právě speciálním vysavačem, což velmi ušetří čas. Pomůžeme také už tak zdrceným postiženým a v neposlední řadě rychlé vysátí urychlí vyschnutí zdiva či podlah.
Vysavač, který by měl být za dotaci zakoupen, nemá v okolí žádná jednotka SDH a pravděpodobně ani profesionální.

"Nemáme v úmyslu z jednotky SDH Velké Pavlovice dělat úklidovou firmy, ale vždy, po jakémkoliv čerpání vody, odjíždí jednotka s pocitem špatně vykonané práce. Ve sklepech (někdy i obytných) zůstává při ploše 30 m² až 1 m³ vody, což znamená, že musí majitel naplnit 100 kbelíků smočeným hadrem."

 

 

23-06-2010 PV