Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovický šachový tajfun se žene dál

V neděli 5. února 2012 se vydali velkopavlovičtí šachisté na další pouť za vítězstvím v soutěži. V cestě nám stálo mužstvo Lokomotivy Brno. Naše družstvo bylo sice oslabeno o 3 hráče základní sestavy, ale na bojové morálce to nezanechalo sebemenší vliv. Již před začátkem utkání bylo jasné, že výborně naladěná Táňa (udělané státnice, krátce po svých narozeninách) to někomu pěkně spočítá. Než začínáme hrát, víme že vedeme! Hosté nepřijeli v nejsilnější sestavě a tak byla úloha lehčí než jsme čekali. Do hodiny jsme se ujali vedení 1:0, pak série dalších ukončených partií a nakonec Táňa jako tornádo ničí soupeře. Je krátce po obědě a  my tedy relativně brzy odcházíme z hrací místnosti s vysokou výhrou 6:2 nad průběžně bývalým druhým týmem tabulky.

Výsledky soutěže ZDE

Zatím jsme se nedostali na první místo, protože Hodoníno zápas více, ačkoliv jsme jej porazili. V příštím kole valíme do Brna na ŠK 64 Brno. „B“ tým má tuto neděli volno, tak mohou jít hráči v sobotu konečně trochu popařit.

Velkopavlovický šach zažívá v tyto dny zcela jistě nejlepší období historie, nejenom “skvělými“ výsledky družstev dospělých, ale i počtem pravidelně trénujících žáků vedených perfektními trenéry. Kam dál, jakým směrem, kde jsou naše limity? To platí nejenom na šachy. Někdy úspěch a radost, někdy zklamání. Hrnout vše do postupu či se ještě více zaměřit na práci s mládeží? Asi přesvědčit pár malých drzounů, že je lepší sedět za šachovnicí, vypadnout mezi lidi na turnaj, než mlátit do bedny, psát „fejsbůkové“ blbosti na zeď či zahulit trávu.

Samozřejmě musíme sehnat dostatek prostředků na chod oddílu, který se dnes chová jako pubertální adolescent, lidi se tam ale rádi potkávají. Nicméně či právě proto!

Každý čtvrtek se koná od 18.00 hod. v zasedací místnosti Slavoje Velké Pavlovice pravidelný trénink dospělých, rádi uvítáme další zájemce.

Kontakty pro rodiče školáků:

Mladší žáci – trénuje Franta Kynický tel. 732901944
Starší žáci – trenér mezinárodní mistr Petr Pisk tel. 731465344


Ing. Zdeněk Hicl, předseda šachového oddílu

 

Fotogalerii z šachového utkání otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Ing. Zdeněk Hicl

08-02-2012 PV