Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovický přejezd bude bezpečnější. Díky závorám

Napsali o nás * Břeclavský deník, 16.10.2015Ano, budou. Železniční přejezd ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku dostane závory. Zprávu bez dalších podrobností včera Deníku Rovnost potvrdil mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš. „Tento přejezd patří mezi ty, které plánujeme doplnit o závory. Rádi bychom tuto investici uskutečnili prostřednictvím Evropského operačního programu,“ uvedl Illiaš.

Podle neoficiálních informací by se tak mohlo stát příští nebo přespříští rok. Jde o reakci na opakované nehody, které se na přejezdu staly. Ta poslední před pěti měsíci. Počet zraněných se v součtu vyhoupl na čtrnáct.

Závory byly jednou z možností, jak podobným událostem v budoucnu lépe předcházet. „V bezpečnostním doporuční jsme  uvedli, aby byly na přejezd závory umístěny,“ sdělil včera mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Záleželo ale zejména na rozhodnutí SŽDC. „Přejezd splňuje všechny bezpečností předpisy i nyní, v opačném případě by nám jej Drážní úřad zakázal používat. Doporuční inspekce pro nás má charakter vodítka, není určující, nejde jen o závory, jejich umístění a nutné úpravy mohou stát tři až deset milionů korun. Zařízení se nemusí s tamním vybavením shodovat,“ zmínil Illiaš.

Velké Pavlovice se staly místem vážné dopravní nehody opakovaně. Naposledy se vlak střetl s nákladním autem v květnu 2015, k újmě přišlo osm lidí. Jednoho z nich zdravotníci přepravili vrtulníkem do brněnské nemocnice.

 

Zdroj: Břeclavský deník, 16. října 2015; autor: Lukáš Ivánek * http://breclavsky.denik.cz/


 

Poslední nehoda na železničním přejezdu ve Velkých Pavlovicích, květen 2015

 

Foto © 2015 Archiv Břeclavského deníku

 

 


16-10-2015-BK