Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovický písničkář upsal život folku * videoreportáž

Folkový písničkář a hudební pedagog Josef Marian Kralovič vyrůstal v rodných Velkých Pavlovicích. Zde navštěvoval ZŠ a prožil své dětství. Vystudoval střední odborné vzdělání v oboru elektrotechnika, ale již záhy poznal, že tudy jeho cesta nevede.

Co ale chtěl, bylo dělat dobrou muziku a tak se přihlásil nejprve do umělecké školy. Následně vystudoval hru na klasickou kytaru na konzervatoři v Ostravě a kompozici a dirigování v Topolčanoch na Slovensku, které si v pátém ročníku navýšil o studium teologie a pedagogiky na CMTT University Palackého v Olomouci. Skládá hudbu i texty a již devátým rokem vyučuje na ZUŠ ve Velkých Bilovicích. Folkař Josef Kralovič se svými soubory získal nejedno ocenění i na celorepublikových přehlídkách.

Jako věřící se začal věnovat i spolkům křesťanským. Mimo chrámové soubory a soubory ZUŠ Velké Bilovice a Hodonín, které doprovází a vede jako pedagog, spolupracuje autorsky i s komorním triem Musika Animae, píše drobné kompozice, vystupuje i na vlastních recitálech, festivalech, ale také v penzionech, ústavech a domovech pro seniory.

Josef Marian Kralovič vystoupil s jeho rodinným triem „Marián & Úlety“, na adventním koncertu konaném 9. prosince 2012 v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Velkých Pavlovicích, ze kterého videostudio Grégr připravilo krátký videozáznam.

Miroslav Grégr


 

Videoreportáž z adventního koncertu tria MARIÁN & ÚLETY
VIDEOSTUDIO GRÉGR Velké Pavlovice

© 2012 Město Velké Pavlovice

 

 

10-2012 PV