Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

VELKOPAVLOVICKÝ KOŠT VÍN. Chutnal nejen vínem, ale i pomazánkami

Velkopavlovický košt vín roku 2024 byl v sobotu 13. dubna 2024 pro návštěvníky otevřen od 16.00 hodin. Nad očekávání se sokolovna zcela zaplnila návštěvníky, které v samém začátku zabavil svým vystoupením dětský folklorní kroužek Floriánek. Dětem moc děkujeme, bylo to, jako vždy, skvělé. 

K poslechu pak zahrála již tradičně cimbálová muzika Dúbrava a v horním patře sokolovny mohli návštěvníci ochutnávat a hodnotit soutěžní pomazánky osmi týmů. Všechny byly skvělé, tuňáková, sýrová, škvarková, řepová i masová, ale vítěznou pomazánkou se stala "Bůčkovka na Rulandě", kterou připravil tým Bublinky. Celému týmu gratulujeme a všem soutěžním týmům moc děkujeme.

Večerem provedl zkušený moderátor a výsledky hodnocení vín i pomazánek vyhlásil garant Velkopavlovického koštu vín společně s předsedou spolku VOC vinice Velké Pavlovice, z. s..

Atmosféra byla velice příjemná, uvolněná a všichni se skvěle bavili, což jde vidět i z přiložených fotografií, za které moc děkujeme Oldřichovi Otáhalovi.

Ještě jednou gratulujeme všem CHAMPIONŮM, které si pojďme znovu představit!

◈  CHAMPIONEM kategorie bílých vín se stalo víno
Ryzlink vlašský, ročník 2022, Martin Měchura, Mistřín 1155. 
◈  CHAMPIONEM kategorie růžových/perlivých vín se stalo víno
Svatovavřinecké, ročník 2023, Kamil Zoufalý, Trboušany 12.
◈  CHAMPIONEM kategorie červených vín se stalo víno
Dornfelder, ročník 2023, Josef Král, Moravský Žižkov 461.

Děkujeme všem vinařům, hodnotícím, Národnímu vinařskému centru, sponzorům, garantovi Ing. Michalovi Kumštovi, Ph.D., DFK Floriánek, CM Dúbrava, soutěžním týmům v pomazánkách, městu Velké Pavlovice a všem návštěvníkům. 

Budeme se těšit zase za rok!

Víno & vinařství * Velkopavlovický košt vín 2024 - výstava s degustací

Text: Mgr. Barbora Havlíková, tajemník VOC vinice Velké Pavlovice, z.s. / Foto: Oldřich Otáhal / 17.4.2024