Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovický koncert ZUŠ OPEN 2017

V úterý 30. května 2017 probíhaly v celé České republice koncerty, kterých se zúčastnilo celkem 355 základních uměleckých škol. Tuto celostátní akci pod názvem ZUŠ OPEN 2017 zorganizovala světově proslulá pěvkyně – mezzosopranistka Magdalena Kožená, která žije a působí v zahraničí, ale pochází z Brna, kde navštěvovala lidovou školu umění a pěvecký sbor Kantiléna.

Podle vyjádření této umělkyně je státní dotované umělecké školství v ČR něčím ve světě zcela ojedinělým: „Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat.“

Na koncertě velkopavlovické ZUŠ vystoupily komorní soubory:
Duo pro housle a klavír (K. Kosík a T. Veiglová) představilo publiku skladbu L. Einaudiho Primavera, Kytarový soubor Mgr. J. Míchala zahrál Moderato C. Gurlita, píseň J. Štaidla a K. Mareše Hvězda na vrbě a lidovou píseň  Kdo si tu pěsničku zazpívá, barokní Koncert J. S. Bacha pro dvoje housle a klavír předvedli K. Kosík, J. Hůlek (housle) a E. Vomáčková (klavír), akordeonový soubor R. Zemana potěšil obecenstvo krásnou a zpěvnou Moravskou besedou skladatele R. Kasky, Flétnový soubor MgA. Z. Bílka zahrál píseň Z. Svěráka a  J. Uhlíře Holubí dům, následovala slavná Let It Go autora D. Lovata z filmu Frozen a na závěr zazněl hit skupiny ABBA Money, Money, Money.

Poslední číslo koncertu patřilo cimbálové muzice Lašár, v jejímž podání jsou krásné slovácké písničky ještě krásnější a celé ekocentrum i jeho okolí zněly podmanivými tóny houslí, violy, cimbálu, klarinetu a basy.

V tu dobu se na Ekocentru Trkmanka právě ukládaly k spánku děti z Mateřské školy Brno Slatina, které jsou zde na týdenním pobytu a místo do postýlek se v pyžamkách s doprovodem svých učitelek vydaly po zvuku hudebních nástrojů až nahoru do koncertního sálu a to byl začátek nového koncertu ZUŠ OPEN, který byl opravdu otevřený těm, kteří o to moc stáli!

Děti i paní učitelky z Brna byly nadšené výkonem cimbálové muziky Lašár, paní učitelky si s chutí zazpívaly a téměř všechny děti se chtějí přihlásit do zušek, aby mohly jednou v takové cimbálové muzice hrát!

Ředitelka ZUŠ Milena Karberová děkuje všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu akce!

ZUŠ * Koncert ZUŠ OPEN 2017

Text: Milena Karberová, ředitelka Základní umělecké školy Velké Pavlovice / Foto: Karolína Bártová a Milena Karberová / 31.5.2017