Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovický Gulášfest s překvapením

Již čtvrtým rokem se v sobotu 13. května otevřelo nádvoří Ekocentra Trkmanka příznivcům guláše. Tato gastronomická událost si již vybudovala své pevné místo v kalendáři místních akcí a pravidelně druhou květnovou sobotu voní Velkými Pavlovicemi různé druhy gulášů. 

Překvapením oproti předchozím ročníkům byla letos neplánovaná dešťová přeháňka, která nikomu neublížila a spíše všechny osvěžila.

K ochutnání byly ve dvanácti kotlech uvařeny různé druhy gulášů – vepřový na trnkách, hovězí, sekyrkový, guláš mix, vepřový, kančí, čarodějnický, farmářský hovězí, maďarský hovězí, segedínský, pikantní gulášek.

V rámci doprovodného programu vystoupila dvakrát taneční skupina N.C.O.D.,  celý den probíhaly tvořivé dílničky, malovalo se na tvářičky, děti se mohly vyřádit na skákacím hradu 11 v 1 a trampolíně.

Pro děti byla společností Mikro Trading připravena bohatá tombola, žádné neodešlo bez dárku.

Klasickým způsobem – kolíčky hodnotila veřejnost jednotlivé guláše a vítězem letošního ročníku laické veřejnosti, stejně jako loňského se stal tým „Jarabinky“ s pikantním guláškem.

Složitější role – odborného hodnocení, se ujala porota, jejíž členové mají velké zkušenosti s vařením a ochutnáváním – Matěj Kovács a Josef Sedlář, nebo s hodnocením vína a ochutnáváním či vařením – Tomáš Vican. Porotu se svými znalostmi a zkušenostmi doplnil známý herec Pavel Nečas.

Vítězem Velkopavlovického gulášfestu 2017 se stal tým „Chovatelé a Sokoli Zbýšov“, na druhém místě se umístil „Woodcrafterský kmen Vlci“ a na třetím místě tým „T.J. Sokol“. 

Vítězům blahopřejeme a všem zúčastněným děkujeme za snahu a podporu naší akce – Charlieho andílci, Vinopa, Věruška, Tým alias, Velkopavlovické čarodějnice, Berendsen, Předklášteří.

Děkujeme odborné porotě – Pavlu Nečasovi, Tomáši Vicanovi, Matěji Kovácsovi, Josefu Sedlářovi.

Děkujeme sponzorům - společnosti Mikro Trading, VINIUM a.s., Vinařství Lubomír Zborovský, Vinařství Baloun.

Velké poděkování patří zaměstnancům ekocentra, bratrům a sestrám z T.J. Sokol a zaměstnancům Města Velké Pavlovice za organizační zajištění Velkopavlovického gulášfestu 2017 a všem, kteří na naši akci přišli.

Těšíme se na setkání se všemi na dalším ročníku zase za rok.

Ekocentrum Trkmanka * Velkopavlovický Gulášfest

Text: Jana Václavková a Zita Dvořáková, organizátoři / Foto: Oldřich Otáhal / 15.5.2017