Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovický GULÁŠFEST již popáté

Již po páté se v sobotu 12. května 2018 sešli příznivci Velkopavlovického gulášfestu a gulášů. Sluníčko hřálo od samého rána, do toho voněla cibulka, paprika, maso, zkrátka krásný pohodový voňavý den na nádvoří ekocentra. 

Letošní ročník hodnotila odborná porota v novém složení. Matěj Kovács a Josef Sedlář jsou nejen zkušení odborníci ve svém oboru – kuchaři, ale mají za sebou již několikáté hodnocení našich předcházejících ročníků. V letošním roce jsme mezi sebou přivítali pány Petra Nováka s paní a pana Jaroslava Pešáka. Myslím si, že ani jednoho nemusím představovat. Dovedete si představit, o čem se asi diskutovalo u kotlů při vaření gulášů – o guláších, o koření, o sportu, o rychlobruslení, o Martině Sáblíkové…

Úloha porotců nebyla vůbec jednoduchá, rok od roku se prý všichni lepší. Vítězové mohli být všichni, kdyby to… neuspěchal, nepřesolil, nepřehnal to s kořením… Z deseti výborných gulášů do finále postoupilo šest a z těch složitě po dlouhém hodnocení porota vybrala vítěze. 

Vítězem Velkopavlovického gulášfestu se stal Petr Secký za T. J. Sokol Velké Pavlovice s kotlem č. 10. Druhé místo obsadil tým krásných Čarodějek s kotlem č. 1 a třetí místo, i když letos přijel sám zástupce T. J. Otnice s kotlem č. 3.

Hodnocení laické poroty formou přidělením kolíčků bylo velmi těsné. Při počítání bodů – kolíčků bylo již od prvopočátku jasno, že o první místo laické poroty bude soutěžit tým Jarabinek a tým Čarodějek. Rozdíl pěti kolíčků přinesl vítězství týmu Čarodějek.

Věříme, že si všichni na guláších pochutnali, že se jim u nás líbilo. Jako každý rok jsme nemysleli jenom na dospěláky, ale i děti si při guláších užily. Skákací hrad se skluzavkou byl neustále obsazen, na malování na obličeje a dílničku se stáli fronty a nakonec i díky dlouholetému sponzorovi se dětem rozzářili oči, když každé obdrželo dárek v tombole.

Velký dík patří všem, kteří se na zajištění akce podíleli – T. J. Sokol a Ekocentrum Trkmanka,  společnosti MIKRO TRADING za nádhernou dětskou tombolu, Antonínu Schäfferovi za perfektní moderování celé akce, Vinařství Krejčiříkovi a Vinařství Baloun za víno pro porotu a vítěze, za vystoupení taneční skupiny N.C.O.D., panu starostovi města Velké Pavlovice Jiřímu Otřelovi a zaměstnancům Města Velké Pavlovice.

Největší dík patří všem týmům, které se přihlásily. Děkujeme všem, že ve svém volném čase přišli a soutěžili o nejlepší guláš na Velkopavlovickém gulášfestu 2018. Uvařit dobrý guláš není jednoduché a uvařit velký kotel guláše už je opravdu kumšt.

Děkujeme odborné porotě za hodnocení a vám návštěvníkům – naší laické porotě, že jste nás zase v hojném počtu přišli podpořit.

Ekocentrum Trkmanka * Velkopavlovický GULÁŠFEST 2018

Text: Za pořadatele Zita Dvořáková a Jana Václavková / Foto: Archiv pořadatelů / 17.5.2018