Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovickou radnici navštívila delegace z Echenonu

Koncem června letošního roku vyrazili naši francouzští přátelé z družebního městečka Echenon na návštěvu České republiky. Pětičlenná delegace včetně tlumočníka strávila podstatnou část svého pobytu na jižní Moravě, kde se velmi ráda zastavila i ve Velkých Pavlovicích, pozdravit se se svými dlouholetými přáteli.

Echenonští se rozhodli příští rok uspořádat vzpomínkovou výstavu, která bude odrazem dlouhé, téměř dvacetileté tradice vzájemného setkávání echenonských a velkopavlovických občanů.

Proto si echenonští velmi rádi odvezli z našeho městečka řadu propagačních materiálů, aby jimi mohli svou připravovanou expozici doplnit a tím představit ostatním, kteří se pravidelných výměnných zájezdů prozatím nezúčastnili, jak to v nejjižnějším vinorodém cípu srdce Evropy vypadá.

Přátelé se netajili tím, že se o dění ve Velkých Pavlovicích velmi aktivně zajímají a navzdory jazykové překážce téměř denně sledují naše webové stránky. A opravdu, sami jsme si na vlastní kůži při posledním zájezdu echenonských do Velkých Pavlovic vyzkoušeli, že je jen tak něčím nepřekvapíme. Měli jsme v úmyslu pochlubit se s naší novou rozhlednou, ale francouzští hosté nás pěkně vypekli. Nejenže věděli, jak se jmenuje, ale také kde leží, kdy byla otevřená a pomalu také, kolik má schodů!

 

Echenonské tímto co nejsrdečněji zdravíme! Velmi rádi na vás vzpomínáme.

 

A připojujeme krátké video z milé návštěvy…

 

 

© 2010 Videostudio Grégr, Velké Pavlovice

 

30-06-2010-BK