Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovické vinobraní se vydařilo

Pateční program Velkopavlovického vinobraní zahajovala jedna z nejlepších revivalových kapel skupiny Beatles THE BACKWARDS. Celosvětově uznávané slovenské uskupení nenechalo nic náhodě a s největšími hity anglické skupiny potěšilo přítomnou tisícovku návštěvníků. 

Následně se publiku představil rodák z Velkých Pavlovic Roman Veverka s Blue Cimbal a se svými kolegy odehráli pěkné vystoupení s písničkami nejen moderních interpretů upravených do svých aranžmá.

Páteční večer pak ukončovala další revivalová skupina Kožuch. Již z jejího názvu je patrné, že zazněly písničky rockové skupiny Kabát. 

Jednou tolik vyznavačů vína, burčáku a kulturních zážitků co v pátek, navštívilo areál Velkopavlovického vinobraní v sobotu. V prostorách před pódiem sledovalo přibližně 600 návštěvníků nádherné a dynamické vystoupení VÚS Ondráš, po kterém přišel do areálu slavnostní průvod. Další návštěvníci si vychutnávali vzorky vín dřívějších ročníků a letošních burčáků od místních vinařů. U stánků s víny vystupovala dětská cimbálová muzika Palička, Darebný žena a také cimbálová muzika Lašár.

Velkopavlovická chasa předvedla ve slavnostním průvodu slavnostní kroje a na „hodovním sóle“ si zatančila v doprovodu DH Zlaťulka. Poté následovalo slavnostní zarážení hory a požehnání nové vlajce města, které provedl P. ThLic. Tomáš Vyhnálek, OMI z Českých Velenic. 

Před setměním obsadila hlavní pódium slovenská zpěvačka Kristína se svou doprovodnou kapelou. Při hodinovém vystoupení si spolu s ní zazpívali návštěvníci vinobraní ty největší hity včetně Horehornie. 

A závěr? Ten patřil skupině JAMA z Hodonína. Stejně tak jako Kožuši, ani JAMA nevystupovala na Velkopavlovickém vinobraní poprvé a nutno dodat, že ani tentokrát nezklamala. Z širokého repertoáru kapely si musel najít každý návštěvník tu svou oblíbenou píseň.

Celé dva dny provázel jednu z největších akcí ve městě občasný slabý déšť. Program však nebylo nijak nutné měnit. Akce se navíc koná pouze na pevném povrchu, což je také ku prospěchu věci.    

Děkujeme všem za účast a těšíme se opět za rok!

Město Velké Pavlovice * VELKOPAVLOVICKÉ VINOBRANÍ 2022

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / Foto: Věra Procingerová, Lucie Gawlová, Petr Hasil a Bronislav Procinger / 19.9.2022