Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovické vinobraní s nálepkou "Velkolepá show"

V těchto okamžicích je zřejmě ještě předčasné hodnotit letošní Velkopavlovické vinobraní jako celek, ale o jeho pátečním zahájení můžeme již nyní říci jediné – excelentní. A ve finále, navzdory počáteční zdánlivě skromné účasti, velkolepé. Úvod a zahájení se nesly na vlně ryze lyrické, pokračování s Musicou Animae a žesťovým kvintetem přidalo poetickou hudbu vycházející přímo z duše, na obrátkách zábavy i rytmu přidala mládežnická dechová muzika při místní ZUŠ a jako buldozer to už před sebou valili protagonisté stěžejního bodu pátečního programu Ivan Mládek s kapelou Banjo Band. Závěrečná taneční tečka patřila Medicimbalu, neotřelému alternativnímu pojetí jihomoravské folklórní klasiky, včetně interpretace neméně slavných hitů, třeba skupiny U2.


 

Zahájení Velkopavlovického vinobraní roku 2013

Velkopavlovické vinobraní roku 2013 bylo zahájeno v pátek, dne 30. srpna, akademickou desetiminutovku po sedmé hodině večerní uvítacími slovy Mgr. Dany Růžičkové, místní knihovnice, která je v souladu se svým povoláním okořenila příjemnou recitací. Poté pozdravila všechny přítomné, jejichž řady stále pomalu houstly, moderátorka večera paní Petra Polzerová, jejíž hlas notoricky známe díky vlnám Českého rozhlasu Brno. Ta následně vyzvala na pódium také starostu města Ing. Pavla Procházku a předsedu spolku Víno z Velkých Pavlovic Ing. Pavla Lacinu ml. a to za účelem oficiálního zahájení Vinobraní, ale také aby je vyzpovídala. Nejen na téma historie a současnosti samotných startujících slavností, ale také na téma dění ve městě, spolupráci a přátelství mezi vinaři a obcí i „na oko“ rivality.

Další program patřil už jen a jen hudbě, v mnoha žánrech, v rozličném pojetí a tak se snad neobjevil nikdo, kdo by si nenašel to své a kdo by si s vystupujícími nezazpíval.

Fotogalerii ze slavnostního zahájení Velkopavlovického vinobraní 2013 otevřete kliknutím ZDE

 

Musica Animae a žesťový kvintet...

První korálek dlouhé noční šňůry skvělých hudebních zážitků navlékl místní komorní soubor Musica Animae společně s Žesťovým kvintetem pod vedením Mgr. Jana Míchala. Svůj program koncipoval velmi pestře, nechyběla vážná hudba, muzikálové melodie ani ústřední písně filmových trháků. Muzikanti opět jen podtrhli význam svého názvu, jejich hudba vycházela natolik z duše, že mnohým vehnala i slzy do očí...

Fotogalerii z vystoupení komorního souboru Musica Animae otevřete kliknutím ZDE

 

Mládežnická dechovka při ZUŠ Velké Pavlovice...

Více od podlahy, veseleji, tanečně a hlavně na notečku jihu Moravy to rozbalili mladí muzikanti hrající společně v mládežnické dechové kapele při ZUŠ Velké Pavlovice pod vedením MgA. Zbyňka Bílka. Zahráli spoustu známých písniček a skladeb, které svým zpěvem doprovázelo trio ve složení Eliška Vomáčková, Lydie Procingerová a Stanislav Prachař. Je až obdivuhodné, s jakou vervou se tyto skoro ještě děti dávají pravidelně do hraní, do vystupování na veřejnosti a doma do dennodenního drilu cvičení. Zásluhou své píle, cílevědomosti, ale také pevné ruky svého pana učitele a neoblomnosti rodičů to dotáhli již tak brzy na koncertní pódia, což si zaslouží obrovský obdiv i potlesk, kterým publikum ani v tomto případě nešetřilo.

Fotogalerii z vystoupení mládežnické dechovky při ZUŠ V. Pavlovice otevřete po kliknutí ZDE

 

Ivan Mládek a Banjo Band...

Svižné vystoupení dechovky naprosto bravurně vytvořilo přirozený „oslí můstek“ vedoucí k hlavnímu bodu pátečního programu – koncertu skupiny Banjo Band Ivana Mládka, kde nechyběla ani věhlasná čísla dvou neodolatelných Lenek a vnadné Libuny. Jedna notoricky známá písnička střídala druhou, tak třeba Medvědi nevědí, Linda, Prachovské skály, kdo by je neznal... Publikum zpívalo, tančilo a při monolozích slečen Lenek a Libuny propukalo salvami smíchu. Jen těžce své oblíbence pouštělo z pódia a proto se musel mládkův band několikrát pomalu již ze zákulisí vracet a přidávat. To už se zábava protáčela jako vrtule nadzvukového bombardéru, málokdo nezpíval, málokdo seděl...

Fotogalerii z vystoupení Ivana Mládka a skupiny Banjo Band otevřete kliknutím ZDE

 

Medicimbal a hosté...

Ačkoliv jen nerado bouřící publikum Banjo Band vyprovodilo, už se těšilo na další, poslední korálek programu. Smyčka byla uzavřena opět domácími, netradiční cimbálovou muzikou Medicimbal s frontmanem Romanem Veverkou. Neotřelá hudba, neotřelé pojetí, skladby, při jejichž poslechu není nouze o mnohá překvapení ve smyslu, jakým způsobem je možné přetvořit řadu lidových písní do moderního pojetí, aniž by ztratily na své kráse, melodičnosti, puncu. Takový majstrštyk zvládají pouze hudebníci „par excellence“.

Fotogalerii z vystoupení cimbálové muziky Medicimbal otevřete kliknutím ZDE

 


 

„Par excellence“, to je příznačná  značka, kterou se právem může pyšnit
páteční zahajovací program Velkopavlovického vinobraní 2013.
Ale pozor, to byl jen začátek!
 

Velkopavlovické vinobraní roku 2013 pokračuje i v sobotu, 31. srpna 2013 – podrobný program naleznete ZDE.

Neváhejte a přijměte naše srdečné pozvání!
Pořadatelé slibují skvělou zábavu, vinaři vynikající burčák a meteorologové slunečné počasí!
Přijďte jejich slibům dostát.

Karolína Bártová


 

Ivan Mládek a Banjo Band na Velkopavlovickém vinobraní 2013

 

foto_vv_1.jpg

Foto © 2013 Karolína Bártová

 

 

31-08-2013-BK