Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovické vinobraní – představení účinkujících

VELKOPAVLOVICKÉ VINOBRANÍ vinobraní se určitě nemůže rovnat s tím Mikulovským nebo Znojemským. Rozsahem ani návštěvností. Přesto si získalo oblibu mezi domácími i turisty a to především díky přátelské atmosféře.

Program Velkopavlovického vinobraní se sestavuje dlouho dopředu a je vždy směrován v pátek více k populární hudbě a v sobotu k folklóru. V letošním roce jsme museli ještě měsíc před akcí program doplnit, ale není to v žádném případě na úkor kvality. 

Dovolím si Vám představit účinkující, kteří budou bavit návštěvníky Velkopavlovického vinobraní v letošním roce. 

 • The Surprise – velkopavlovické kapela s frontmanem Stanislavem Prachařem ml. má v repertoáru písničky v žánru rock-rock'n'roll. Tato kapela vystupovala na naší akci již v minulosti.
 • VOXEL - vlastním jménem Václav Lebeda. Domnívám se, že tohoto folk popového zpěváka a písničkáře není třeba dlouze představovat. V březnu roku 2013 byl tento zpěvák vyhlášen jako Objev roku na hudebních cenách Óčka a umísťoval se na předních příčkách i v dalších soutěžích. Na www.youtube.com má zpěvák pře 60tis. odběratelů.
 • JAMA – pro někoho známá regionální kapela, pro někoho velká neznámá. Čtyřčlenná skupina hraje k tanci i poslechu převážně české a slovenské písničky od Šlitra až po Kabáty. Jak píší na svých webových stránkách www.skupina-jama.cz ve skladbách pro ně není podstatné do poslední notičky dodržet partituru, ale naopak hrát skladby tak, jak to cítí oni. Tím vzniká prostor pro improvizaci.
 • Cimbálová muzika Palička – velkopavlovická dětská cimbálová muzika při ZUŠ v našem městě dlouho nebyla. Svítá se na lepší časy? Cimbálová muzika Palička pod vedením Michala Grombiříka vám předvede co se stihla naučit a přesvědčí nás určitě, že s ní máme do budoucna počítat.
 • Folklórní soubor Floriánek – dětský folklórní soubor pod vedením Zity Dvořákové. Tradice tohoto souboru není nikterak dlouhá, proto nás těší, že je po roce opět můžeme vidět na velkém pódiu, které si děti při tanečních pásmech velmi užívají.
 • Dechová hudba Lanžhotčanka – dechovou hudbu z Lanžhota zná každý, kdo někdy šel pod hodovů máju v kroji. Kapela založená v roce 1976 má dlouholetou tradici, kterou si stále udržuje především právě při hraní na hodových zábavách. Dechová hudba Lanžhotčanka bude provázet i průvod městem.
 • Cimbálová muzika Lašár – cimbálová muzika s velkopavlovickými muzikanty vyhledávaná v širém okolí. Tato cimbálová muzika hraje na Velkopavlovickém vinobraní několik let a stalo se tradicí, že bude vyhrávat až do konce programu v sokolovně. CM Lašár bude doprovázet i tradiční scénku Zarážení hory.
 • Hanáckoslovácký krúžek - Hanáckoslovácký krúžek je nástupcem Slováckého krúžku, který byl založen v 70. letech. Jeho členové uváděli v život i jevištně zpracovávali lidové zvyky a tance z celého hanáckého Slovácka. HS krúžek se dnes snaží navázat na jeho činnost a vlastním archivním bádáním přivádí na jeviště zapomenuté písně i tance, především z Velkých Pavlovic a okolí.
 • Komici s.r.o. – dlouze jsme zvažovali, zda účinkující tohoto žánru do programu zařadit. Věříme, že jsme udělali dobře. Bránice dostanou zabrat při vystoupení Pavla Tomeše a Daniela Ference z továrny na komiky pana Miloslava Knora, kteří pravidelně vystupují v pořadech Na stojáka nebo NaMikrofon.
 • Mužský pěvecký sbor Paniháj z Moravan – zdá se vám tento soubor povědomý? Je to možné ve Velkých Pavlovicích vystupovali v roce 2013. Mužácký pěvecký soubor čítá přibližně 22 chlapů, zazpívají písničky ze Slovácka i Podluží. Jako hosta si soubor pozval primáše Slováckého krůžku z Brna Josefa Pokorného.
 • Melody Gentlemen – orchestr z Lednice rovněž nehraje ve Velkých Pavlovicích poprvé, co ovšem poprvé bude, že budou tentokrát hrát večerní zábavu, tedy nejen k poslechu, ale i k tanci. Základem repertoáru orchestru jsou československé swingové evergreeny z 30. a 40. let minulého století, slavné filmové melodie i mezinárodní taneční šlágry té doby. Svým hudebním projevem, nástrojovým obsazením i celkovým stylem se orchestr přibližuje menším prvorepublikovým tanečním orchestrům.

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / 29.8.2018