Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovické VINAŘSTVÍ BALOUN získalo medaile na prestižní zaoceánské soutěži

Napsali o nás; Břeclavský deník 22. 6. 2011 * Velké Pavlovice – Velkopavlovické Vinařství Baloun si připsalo další úspěch do své bohaté sbírky. Na soutěži International Wine Competion v San Franciscu získalo jednu stříbrnou a čtyři bronzové medaile.

„Na tuto výstavu jsme dávali naše vína potřetí. Předtím jsem neposílal do světa více vzorků. Do Kalifornie jich putovalo šest a máme pět medailí, což je pěkné,“ pochvaloval si výsledek majitel vinařství Radomil Baloun.

Pro Ameriku je tato výstava významná. Koná se totiž v Kalifornii, což je největší vinařský region Ameriky. „Když jsem tam byl, v jednom vinařství jsem dokonce narazil na Frankovku, Svatovavřinecké a Dornfeldr. Divil jsem se, kde se tam taková vína vzala,“ usmíval se zkušený vinař.

V San Franciscu získal stříbrnou medaili za Chardonnay a bronzové medaile za Tramín, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé a Aurelius. Pro všechna vína platí stejný ročník 2010.

Autor: Jiří Ševčík, Břeclavský deník

 

http://breclavsky.denik.cz/

 

Velkopavlovický vinař Radomil Baloun

 

 

23-06-2011-BK