Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovické trio mladých klarinetistů sbírá jedno soutěžní zlato za druhým

Po veleúspěšné účasti v okresním kole soutěže v komorní hře dřevěných dechových nástrojů, jež byla korunována jednoznačným absolutním vítězstvím, se dechové klarinetové trio Základní umělecké školy Velké Pavlovice ve složení Benedikt Bláha, Matyáš Havlín a Tobiáš Novák probojovalo pod pedagogickým vedením svého učitele Marka Bureše až na kraj.

Tam jeho hvězdná cesta rozhodně neskončila. Naopak – vygradovala rychlostí blesku ke strmým výšinám. Vystoupení velkopavlovických klarinetistů natolik upoutalo a strhlo odbornou porotu, že nemohla jinak než vyhodnotit tento výkon opět jako úplně a bezkonkurenčně nejlepší. Mladí muzikanti vyhráli první místo ve věkové kategorii III. soutěžní kategorie 1.1.1 Soubory dřevěných dechových nástrojů.

Konkrétně se jednalo o krajské kolo soutěže žáků základních uměleckých škol České republiky vyhlášené Uměleckou radou ZUŠ ČR s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR pro školní rok 2022/2023 v komorní hře s převahou dechových nástrojů. Organizátorem této soutěže, která se uskutečnila ve čtvrtek 9. března 2023, byla Základní umělecká škola ve Veselí nad Moravou, předsedou poroty byl Mgr. Pavel Zatloukal.

Nadějným klarinetistům s obdivem blahopřejeme k mimořádnému úspěchu!

ZUŠ * Krajské kolo soutěže žáků ZUŠ ČR v komorní hře dřevěných dechových nástrojů

Text: Karolína Bártová / Foto: Archiv ZUŠ Velké Pavlovice / 14.3.2023