Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovické šachové tsunami zalilo Hodonín

Informaci o tomto veledůležitém utkání začnu trochu jinak. Znáte ten pocit, nemůžete dospat, vzbudíte se, zvoní zvony a víte, že dnes je ten skvělý „Den“. Po ránu je pošmourno, ale za chvíli vyjde slunce, a vyšlo!!! Když se daří, tak to ladí!

Zcela jednoznačně šlo o utkání sezóny, protože oba týmy byly dosud bez porážky a příprava tomu odpovídala. Již od vítězného utkání s Poštornou v minulém kole jsme pilovali sestavu a uvažovali o složení soupeře jak nastoupí, přesně jsme se trefili.

Utkání bylo, jak se dalo očekávat, velmi dramatické a nervózní, ale jeden obrovský rozdíl, byť nebyl vidět, byl přímo hmatatelný – vůle, motivace, odhodlání zvítězit a srdce na šachovnici, to zdobilo naše borce!

Kolem poledne se rozhodlo na třetí, osmé, první a druhé šachovnici a ujali jsme se vedení 2,5 : 1,5. Po další hodině hry domácí zcela odpadli na zadních deskách a zvýšili jsme se vedení na 5 : 2. Je rozhodnuto! V posledním dohrávaném utkání bohužel naše Táňa neudržela těžkou pozici, ale i tak celkový výsledek 5 : 3 pro Velké Pavlovice.

Držíme třetí místo v průběžném pořadí, ale bez porážky a s utkáním méně. V dalším kole přivítáme na domácích šachovnicích tým z druhého místa tabulky ŠK Lokomotiva Brno. V souboji půjde o první místo v průběžné tabulce a my si nemůžeme dát jiný cíl než vítězství.

Soutěž máme excelentně rozehranou a byla by velká škoda nedotáhnout úsilí tolika lidí do úspěšného konce. Nezapomínáme ovšem na správnou dávku skromnosti a též sebevědomí.

Odkaz na šachové stránky - klikněte ZDE 

 

Každý čtvrtek se koná od 18.00 hod. v zasedací místnosti Slavoje Velké Pavlovice pravidelný trénink dospělých, rádi uvítáme další zájemce.

„B“ tým hraje v dalším kole tuto neděli proti Tatranu Poštorná takové malé derby a věříme, že naváže na pěkný vítězný výsledek z minulého kola. Žáci hrají v úterý 24. ledna 2012 krajské kolo Přeboru škol, tak jim fandíme a věříme, že budou stejně úspěšní jako v okresním.

 

Ing. Zdeněk Hicl, předseda šachového oddílu

 

 

 

 

23-01-2012-BK