Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovické meruňkobraní si zaslouží i poděkování

Úspěšný druhý ročník Velkopavlovického meruňkobraní je za námi. Stovky spokojených návštěvníků, prázdné stánky s meruňkovými specialitami, šílenou rychlostí vyprodaný guláš na meruňkách. To vše je sice již historie, zůstala nám vůně meruněk v sadech, kde pomalu dozrávají další a zejména, kde se na dozrávání připravuje naše meruňka „Velkopavlovická“. Ale, je tady jedno velké „ale“.

Velké poděkování patří organizátorům této akce, a největší těm, kteří vařili, pekli, smažili i v tom krásném parném „oranžovém“ počasí.

Děkujeme kuchařkám z Mateřské školy, děvčatům ze Základní školy, děvčatům z Klubu důchodců, Charlieho andílkům, paní Marii Šmídové, děvčatům z ekocentra za vynikající dobroty, které všichni „s láskou“ připravili.

Díky všem, kteří přiložili ruku k dílu, se i tento druhý ročník Velkopavlovického meruňkobraní vydařil a potvrdil tak, že Velkopavlovická meruňka má stále své „TOP“ místo ve Velkých Pavlovicích a je součástí i novodobé historie. Posláním Velkopavlovického meruňkobraní je osvěta s cílem podpořit rozšíření a znovuobnovení pěstování meruněk, nejen tady u nás. Věříme, že vznikla akce, kterou si všichni poznačíme do svých kalendářů a stane se tak další příležitostí setkávání ve Velkých Pavlovicích.

Příští rok se těšíme 2. července na shledanou u našeho krásného oranžového pokladu.

 

Za pořadatele Bc. Zita Dvořáková, MSc

 

 


07-07-2015 PV