Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovické Meruňkobraní se opět vydařilo

Několik stovek návštěvníků opět navštívilo v sobotu 2. 7. 2022 Velkopavlovické Meruňkobraní v prostoru Ekoncetra Trkmanka. 

Jak sliboval program, čekalo na příchozí již kromě tradičních „držáků“ této akce, jako jsou ochutnávka meruňkových specialit, soutěž v pojídání a hudebního doprovodu cimbálové muziky Lašár, také spousta novinek. Například gastroshow herečky Markéty Hrubešové, která si připravila také autogramiádu svých knih, anebo novinka hobby horsing, kterou všem představily místní děti. Jedná se o sportovní aktivitu, při které se napodobují jezdecké disciplíny jako parkur či drezúru s látkovou hlavou koně na dřevěné tyči.

Počasí vyšlo jako na objednávku, déšť i vedra se naštěstí vyhnula. O to lépe se v ideálních podmínkách degustovala různorodá vína z nabídky VOC vinice Velké Pavlovice. S melodiemi speciálně vybranými k vínu se s tóny cimbálu, na dvorku ekocentra, střídalo hudební uskupení složené z houslistky Jitky Břízové a místních rodáků, muzikantů Honzy Míchala a Elišky Minářové.

Děti si mezitím zařádily na šlapacích motokárách, nebo si prohlédly nové obyvatele ekoncetra – králíky, morčata a slepičky. A nejspíše jim z toho dost vyhládlo, protože si osmiletá slečna vyžádala u pořadatelů „stejné podmínky jako pro dospělé“, takže děti nakonec soutěžily v pojídání tří velkých belešů.

Ekocentrum Trkmanka velice děkuje městu Velké Pavlovice, dobrovolníkům z Klubu důchodců a ostatním dobrovolníkům a zkrátka všem, kteří přišli přiložit ruku k dílu anebo tuto akci jakkoliv podpořili.

Text: Bc. Zita Dvořáková, MSc a Lucie Gawlová/ Foto: Oldřich Otáhal / 4.7.2022

Ekocentrum Trkmanka * Meruňkobraní 2022 aneb Uzrálo ve Velkých Pavlovicích