Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovická mateřinka - U nás je veselo!


ČARODĚJNICKÝ SLET

V pátek 30. dubna se slétají čarodějnice, které měly tentokrát sraz na zahradě mateřské školy. Od rána se ze všech stran blížila košťátka a košťata plně obsazená čaroději a čarodějnicemi různé velikosti. 

A to vám byla podívaná! Dokonce jedna svůj let neubrzdila a zapadla do křoví! Potom se čarodějnice a čarodějové rozešli po zahradě, kde předváděli své dovednosti – lovení hadů, myší a brouků, vaření lektvarů, létání a přistávání, průlety pavučinou a spousty dalších úkolů.

Protože do školky zatím mohly jen některé děti, zůstala celá čarodějnická zábava na zahradě i na odpoledne, kde už přilétali ze svých domovů další a další návštěvníci a hosté. Pěkný den tak mohly prožít všechny děti jindy běžně navštěvující mateřskou školu.

PROJEKTOVÝ DEN – Skočme s dětmi do příběhu

V úterý 25. května 2021 nám počasí úplně nepřálo, přesto si třída Koťátek tento den užívala trošku netradičně.

Společně s knihovnicí Městské knihovny Velké Pavlovice paní Lucií Gawlovou se děti vypravily do příběhu O prasátku Lojzíkovi, se kterým prožívaly nelehké životní situace a kterému se snažily pomáhat. Vtipným a netradičním způsobem si zopakovaly své vědomosti o domácích zvířátkách i zvířátkách ze ZOO, skládaly puzzle, hledaly mravence a prováděly spoustu dalších aktivit. 

A co bylo na tom všem nejlepší? Společně vytvořené leporelo plné obrázků z prožitého dne. Tato aktivita byla připravena v souladu s projektem Výzkum, vývoj, vzdělávání – Šablony II, do kterého je Mateřská škola Velké Pavlovice zapojena.

PROJEKTOVÝ DEN KUBA

Aby to nebylo líto druhé předškolácké třídě, hned ve čtvrtek 27. května 2021 se zapojily i tyto děti do zajímavých a netradičních aktivit. Tentokrát hodně pohybových. 

Proč jsme tento den nazvali zrovna KUBA?

Kuba
U
Bavit
Aktivitami

Je to náš společný kamarád, který s námi pravidelně cvičí lokomoci. Známe ho, máme ho moc rádi a vždy se na něj těšíme, protože si pro nás připraví zajímavé a líbivé cvičení. A nezklamal ani tentokrát. Užili jsme si to a byla to paráda! 

I tato aktivita byla připravena v souladu s projektem Výzkum, vývoj, vzdělávání – Šablony II, do kterého je Mateřská škola Velké Pavlovice zapojena.

PIRÁTSKÝ DĚTSKÝ DEN

Dětský den v mateřince se nesl v duchu námořníků a pirátů. Postupně „vyplulo“ pět lodí plných námořníků, kteří plnili úkoly. Proč? No přece vždy je důležité najít poklad a tentokrát nám ho piráti ukryli, tak jsme splněnými úkoly získávali potřebné indicie k jeho nalezení. Nebylo to jednoduché, ale nakonec se nám to všem podařilo. Našli jsme poklad i se sladkou odměnou.

A už se zase těšíme na další předškoláckou aktivitu. Tentokrát se vypravíme do Hustopečí na dopravní hřiště. Tak nám držte palce, aby nám přálo počasí.

A tím naše zábavné učení nekončí! Do konce školního roku již mnoho času nezbývá, ale nás ještě čekají další překvapení – loučení s předškoláky, spaní ve školce pro děti odcházející do první třídy základní školy, zahradní aktivity..., ale o tom zase až příště.

Mateřská škola * Jarní dění a aktivity

Text: Kolektiv pracovníků Mateřské školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv MŠ Velké Pavlovice / 31.5.2021