Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovická lávka pobavila závodníky i přihlížející

Velkopavlovičtí hasiči si usmysleli, že uspořádají závod v přejezdu na jízdním kole přes lávku nad hladinou rybníčku Zahájka. Bez jakýchkoliv zkušeností se pustili do příprav, aby mohl v sobotu 4. srpna 2018 ve 13.00 hod. odstartovat první jezdec.

Na start 32 metrů dlouhé a 25 centimetrů široké lávky se postavilo 35 jezdců. Z toho dvě ženy a osm dětí.

Při krásném závodu,u kterého se bavilo plno přihlížejících, zajel nejpomalejší a tedy vítězný čas v kategorii mužů Oldřich Vymazal ml., druhé místo vybojoval Marek Procinger a třetí Jan Blažek. 

Na lávku si troufly pouze dvě ženy. Ani jedné se celá lávka přejet nepodařila. Dále dojela Kateřina Mainclová, která tak brala zlato. Stříbro si odvezla Michaela Mainclová.

Překvapením byla kategorie dětí. Osm ratolestí s velkou odvahou nechtělo dát nikomu nic zadarmo. Neodradily je ani pády z tréninkových jízd. Celou lávku přejeli v této kategorii všichni tři medailový závodníci. Nejdéle ji přejížděl a vítězem se stal Jiří Skýpala ml., stříbro vybojoval Šimon Bank a bronz si zasloužil Dominik Krejčiřík.

Uznání za sobotní výkon patří i dvěma závodníkům, kteří si už mohou užívat dědečkovské radosti (60, 66 let). Mladším kolegům nechtěli nic darovat.

Tak jak si hasiči poradí s ohněm, poradili si i s vysokými teplotami. Čepované nápoje v sudech byly předchlazené, u rybníka byla na ovlažení kubíková nádrž s vodou a dokonce se bylo možné ochladit i vodou z hasičské cisterny, která vydržela zkrápět rozpálené návštěvníky přes půl hodiny. 

A to ještě nebylo vše,co bylo možné v sobotu zažít. Ve volných chvilkách byla k dispozici na projížďku po rybníku laminátová loďka a závěr krásného odpoledne završil ještě závod dvojic v jízdě přes lávku na kolečku. Z desítky závodních dvojic, si nejlépe s nástrahami lávky poradili při úplně poslední jízdě bratři Valešovi z jižních Čech.

O prvním ročníku VELKOPAVLOVICKÉ LÁVKY také na BŘECLAVSKÉM DENÍKU * pro otevření klikněte ZDE

Fotogalerie VELKOPAVLOVICKÁ LÁVKA © 2018 David Korda * pro otevření klikněte ZDE

I. ročník akce VELKOPAVLOVICKÁ LÁVKA

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / Foto: Oldřich Otáhal / 6.8.2018