Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velkopavlovická firma Mikulica s. r. o. staví rozhlednu v nedalekých Boleradicích

Z Boleradic do Vídně aneb nová netradiční rozhledna na kopci Nedánov realizovaná stavební firmou MIKULICA s.r.o. z Velkých Pavlovic - Kopec Nedánov (368 m.n.m), nejvyšší bod katastrálního území u obce Boleradice již brzy umožní turistům zdejšího regionu přímý pohled z Boleradic na kostel svatého Štěpána ve Vídni. Za dobrého počasí je údajně vidět odlesk jeho glazované střešní krytiny v centru hlavního města Rakouska.

Ověřit tuto unikátnost umožní nově budovaná rozhledna, jejíž financování bylo podpořeno díky úsilí vedení obce z evropského fondu na "Podporu infrastruktury v oblasti cestovního ruchu" částkou 2,226 mil. Kč a s přispěním místní organizace Techsport.

Architekt z Proseče a projektant této rozhledny ve tvaru přesýpacích hodin uvedl, že se jedná o nejsložitější projekt rozhledny, který realizoval. Tato slova se potvrdila i při samotné realizaci stavby, která je postavena na mohutných základech nad kterými se tyčí složitá železo-dřevěná konstrukce s ocelovým točitým schodištěm v jejím středu.

Dodavatelská stavební společnost Mikulica s.r.o. z Velkých Pavlovic je generálním dodavatelem této stavby a stavbu rozhledny na kopci Nedánov realizuje od 13.3.2009, kdy byly podepsána smlouvy o dílo s termínem ukončení a předání hotové stavby v termínu 30.6.2009, kdy bude nová rozhledna v kompletní podobě předána starostovi obce Boleradice, Janu Korábovi. Na kopci Nedánov nebude turistům k dispozici jen rozhledna, ale i kompletní zázemí pro turisty vybavení jako jsou odpočívadla, lavičky, stolky, přístřešek pro turisty, úschovna kol včetně informačního systému.

Pokud chcete strávit příjemný den v prostředí moravských vinic s možností unikátního výhledu na okolní krajinu, přijeďte v neděli 12.7.2009 ve 14.00 hod. do obce Boleradice, resp. k nové rozhledně na kopci Nedánov, kde proběhne slavnostní otevření rozhledny za účasti představitelů obce Boleradice a partnerů. Pozváni jsou i významní hosté z řad zástupců Jihomoravského kraje. Součástí slavnostního otevření rozhledny bude i hudební a doprovodný program včetně občerstvení, což je dobrý důvod k tomu, proč  strávit příjemné nedělní odpoledne právě na kopci Nedánov u Boleradic.

 

Za stavební firmu MIKULICA s.r.o. LUDVÍK KOHUT, manažer pro obchod a marketing, tel: 519 364 442, 777 913 175

 

 

FOTOGRAFIE z výstavy ROZHLEDNY v Boleradicích najdete po kliknutí ZDE.

 

15-06-2009