Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velké Pavlovice ZPÍVALY KOLEDY s celým Českem!

Půlkulatý pátý ročník celonárodní adventní akce ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY oslavili včera, ve středu 9. prosince 2015, také ve Velkých Pavlovicích. Zcela poprvé se sešli občané města, aby si spolu s dalšími 721 místy napříč celou naší vlastí zazpívali organizátory a redaktory deníku Rovnost šest předem vybraných koled a vánočních písní. Při té příležitosti pomyslně pokřtili zbrusu novou vánoční výzdobu místního Náměstí 9. května.

Jakmile se na kostelní věži rozhoupal zvon a do dáli nepřeslechnutelně ohlašoval svým pronikavým vyzváněním šestou hodinu večerní, rozsvítila se do temného nebe hvězda na špičce vzrostlého smrku u radnice, světelné řetězy po plášti celého vánočního stromu, také ochoz na budově radnice i větvoví opadaných kulatých korun zdejších listnáčů.

Kochající se lidé, včetně dětí s neskrývaným úžasem zrcadlícím se v jejich rozzářených očích, se pustli do zpěvu. První tóny zněly tichounce, nesměle a možná i trošku rozpačitě, ale poté hlavní tahouni akce, tedy mnozí členové chrámového sboru Laudamus, mužáckého Presúzního sboru, za vydatné pomoci členek Klubu důchodců a všudypřítomných dětí, náměstí až dojemně rozezpívali.

Podařilo se!

Velké Pavlovice se díky odhadem stopadesáti našich aktivních občanů, kterým ani déšť nezhatil plány vyrazit do studených ulic města, staly součástí ohromného pěveckého chóru. Byl to krásný pocit uvědomit si, že třeba tam a tam, i stovky kilometrů daleko, si s vámi zpívá někdo známý, někdo z rodiny a tisíce a tisíce dalších nadšenců milujících pravé české Vánoce…

Nostalgii silné chvíle umocnilo a zkřehlé dlaně tisknoucí rukojetě deštníků rozehřálo sladké kořeněné svařené víno. Jeho lahodná chuť a vůně mnohé doprovázela celou cestu adventním městem, až do tepla svých domovů.

Všem, kteří se prvního velkopavlovického ročníku akce deníku Rovnost
ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY zúčastnili děkujeme, byli jste báječní!

Přejeme Vám krásný adventní čas…

 

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z celorepublikové adventní akce ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY a rozvěcení
nové vánoční výzdoby na Náměstí 9. května otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Oldřich Otáhal

 

 


10-12-2015-BK