Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velké Pavlovice ve SNÍDANI S NOVOU, už tento pátek!

Nenechejte si ujít páteční ranní vysílání pořadu Snídaně s Novou na TV NOVA! Včera, tedy v úterý 22. září 2015, zde štáb výše zmiňovaného pořadu natáčel reportáž do pátečního pravidelného magazínu s názvem Snídaně s Novou na cestách, prostřednictvím kterého zve každý týden do vybraného pěkného místa naší vlasti na výlet. Tento pátek se bude vysílat z jihovýchodu Moravy.

Část vstupů bude živá, další, stejně jako ten z Velkých Pavlovic, se připravují v předtáčkách během celého pracovního týdne. Těšit se můžete na pozvánky třeba do Lednicko-valtického areálu, Mikulova, Uherského Ostrohu, Kunštátu a právě také do Velkých Pavlovic.

Průvodci naším městem se stali starosta Ing. Pavel Procházka, za Turistické informační centrum Karolína Bártová. Lákali k nám především na víno, v nynějším období vinobraní na burčák, v létě na meruňky a také na fenomén dnešní doby, cyklo či pěší turistiku. Hlavní pozornost byla věnována nejvýznamnější velkopavlovické turistické atraktivitě, rozhledně Slunečná, cyklostezkám Krajem André, Modré Hory, naučné stezce Zastavení v kraji vína a meruněk a možnostem sportovního vyžití.

Díky slunečnému počasí si kamera užila pestré nabídky nádherných záběrů. Cíli jejího hledáčku se staly krom vinic a rozhledny Slunečná také Opilé sklepy vinařské uličky Pod Starou horou, jedno z deseti zastavení naučné stezky Na Pajerce, kaple svatého Urbana nebo parčík s jezírkem u Trkmanky. Svou misi reportéři ukončili ve Vrbici na kopci Stráž, kde si natočili nejen zvenčí, ale i navštívili, zdejší unikátní vinné sklípky.

Nezapomeňte a dívejte se v pátek na SNÍDANI S NOVOU na cestách!

Těšit se na Vás budou Velké Pavlovice, město vína a meruněk :-)

Karolína Bártová


 

Víno, burčák a cykloturistika - hlavní podzimní lákadla Velkých Pavlovic
v pátek 25. září 2015 v pořadu SNÍDANĚ S NOVOU na cestách

 

Foto © František Kobsa

 

 


23-09-2015-BK