Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velké Pavlovice spasil žolík Nesvadba

Napsali o nás; Břeclavský deník 2.5.2012 * Velké Pavlovice - Nakonec se papírové předpoklady naplnily. Velké Pavlovice potvrdily roli favorita, ale od 36. minuty musely otáčet nepříznivý stav po úspěšném pokutovém kopu bořetického Baštáře. Slavoj vyrovnal brzy po změně stran a svůj drtivý tlak nakonec proměnil dvě minuty před koncem střídající Nesvadba ve vítěznou branku červenobílých.

Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. Jen jsme mohli rozhodnout mnohem dříve a dohrávat v klidu. Převahu jsme měli už po první brance, ale nemohli jsme se prosadit," začal hodnocení velkopavlovický kouč Luděk Šefránek.

Trošku zklamala divácká návštěva, která čítala jen 315 platících diváků. Návštěvnost vinařských derby tak má stále sestupnou tendenci a na dvanáct stovek přihlížejících mohou oba účastníci jen vzpomínat.

Celý zápas se hrál za silného bočního větru, který ovlivňoval let míče. Oba týmy hrály hlavně mezi šestnáctkami a hledaly dlouhými nákopy útočníky. Ti však málokdy mířili mezi tři tyče. Jedinou větší šanci měl obránce Slavoje Měřínský, který se z obrany vydal dopředu a tvrdou střelou prověřil bořetického brankáře Otáhala.

Sporná penalta
Do té doby chladné hlavy hráčů změnila až 36. minuta. Sudí odpískal k údivu většiny diváků pokutový kop za to, že hostující hráč zatáhl za dres bořetického hráče. Nabídnutou výhodu pokutového kopu pak Petr Baštář s přehledem proměnil ve vedoucí branku.

Ten moment jsem vůbec neviděl a nebudu se k tomu vyjadřovat. Rozhodčí to pískl, tak penalta byla. Pro nás to znamenalo impuls, abychom začali pořádně hrát," tvrdil hostující funkcionář.

To ale musel skousnout ještě Machalovu větrem krásně zatočenou střelu, která vyděsila Chromka. Velkopavlovický brankář pak před odchodem do kabin ještě vychytal kapitána Bořetic Kamila Novotného.

Bylo to utkání dvou poločasů. V tom prvním jsme ještě s domácími drželi krok. A kdybychom proměnili dvě naše gólovky, mohlo být vše jinak. To bychom ale nesměli vyrobit takovou hrubku v obraně," krčil rameny bořetický trenér Jaroslav Kmínek.

Po brance tlak
Jak naznačil, po změně stran jako by na hřišti byli jen hosté. Ve 49. minutě ještě Jakub Šabata hlavičkoval těsně vedle, ale za minutu už se radoval, když jeho spoluhráč a jmenovec Kerel vystihl rozehrávku Baštáře a sám proti Otáhalovi se nemýlil.

Po rychlé brance, která nás dostala do sedla, jsme ještě více zvýšili tlak, vysunuli dopředu dalšího hráče. Jsem rád, že tato taktika zafungovala. S Bořeticemi mám jinak dobré vztahy, ale derby je pro hráče i diváky vždy dobrý zápas. A pokud ho vyhrajete, je to o to lepší," smál se velkopavlovický trenér.

Vyrovnávací branka opravdu nastartovala hosty k neskutečnému výkonu. Zatímco v prvním poločase mířily na bořetickou branku jen tři střely, ve druhém pětačtyřiceti­minutovce jich vyslali hned jedenáct. Domácí Celtic ale dlouho držel nad vodou právě brankář. Ten musel hasit další hlavičku Šabaty, únik Vintrlíka a vyrazil i přímák Pilarčíka.

Bořetičtí zahrozili ve druhé půli jen dvakrát. Machala v 64. minutě nevyužil chyby Chromka a z ostrého úhlu netrefil branku. A když ani Gehr z dálky nemířil mezi tři tyče, přišel trest. V poslední desetiminutovce ještě Otáhal vychytal dvě střely z bezprostřední blízkosti, ale na křižnou střelu Nesvadby už neměl nárok. Velkopavlovický mladík byl přitom na hřišti jen šest minut a chvíli před vítěznou brankou trefil břevno.

Na tréninku se stále věnujeme útoku a proměňování šancí. A v zápase to takto vypadá. Asi budu muset dát na radu kamaráda, abychom zakončení na chvíli úplně přestali trénovat a klukům to vyženeme z hlavy," zamyslel se Šefránek.

V domácích řadách zavládlo zklamání, protože pomýšleli alespoň na bod. „Zase nebudu celou noc spát. Ale nějak už tu první A třídu musíme dohrát a zachránit. Čekají nás doma ještě čtyři zápasy a nalosované máme hratelné soupeře," díval se raději kupředu Kmínek.

Celtic Bořetice – Slavoj Velké Pavlovice 1:2 (1:0)
Branky: 36. Baštář (pen.) – 50. Kerel, 88. Nesvatba

ŽK: Machala, Dufek M., Gehr, Hirko – Vintrlík, Šabata, Měřínský

Střely na branku: 5:14 (v poločase 3:3)

Rohy: 3:8 (2:1)

Diváků: 315 platících, reálně okolo 500

Bořetice: Otáhal – Novotný (K), Baštář, Petrásek M, Hirka, Dufek M., Gehr, Petrásek D., Kadlec, Machala, Šťavík. Střídali Dufek a Bystřický.

Velké Pavlovice: Chromek – Měřínský, Příkazský, Kerel, Vašek, Jilka, Zájeda, Pilarčík, Vintrlík, Šabata, Škrabela. Střídal: Nesvadba.

 

Autor: Martin Daneš

 

02-05-2012 PV