Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velké Pavlovice sobě – podruhé

Město Velké Pavlovice zve v rámci sobotních aktivit všechny občany nejenom na setkání  s velkopavlovickými rodáky, které se uskuteční v 10 hodin dopoledne ve výstavní síni městského úřadu, ale také k účasti při požehnání nově restaurované  sochy svatého Josefa před budovu římskokatolické farnosti. Sochu požehná velkopavlovický farář, Mgr. Petr Papoušek kolem 13. hodiny. Místo před farním úřadem je jistě důstojným umístěním pro sochu takového světce, jakým je svatý Josef – patron celé svaté církve, ale také patron stolařů, tesařů a řezbářů.
„Jaké je Josefovo poselství pro dnešek? Inspiruje nás dnes ještě jeho víra, odvaha, smysl pro rodinu, pro povinnost, odpovědnost a preciznost nebo se v dnešní době tyto hodnoty spíše ztrácí? Uvědomujeme si, že jsou tajemství, která můžeme odhalit pouze prací rukou, pouze nástrojem? Dokážeme si vážit dobré a svědomité řemeslnické práce?“, můžeme citovat z Komentáře týdne Pavla Jajtnera, který byl vysílán 19. března 2011, právě na svátek svatého Josefa.
Na náročnou renovaci sochy použilo Město Velké Pavlovice zcela v duchu etiky finanční prostředky, které získalo díky hlasům našich spoluobčanů a příznivců při soutěži O nejlépe opravenou památku Jihomoravského kraje za rekonstrukci poklony svatého Antonína Paduánského.
Současně bude pro velkopavlovické rodáky i všechny další zájemce otevřena farní zahrada, v níž jsou vystaveny sochy z loňského sochařského sympózia. Na 13. hodinu je připraveno  krátké kulturní vystoupení dětského souboru Sadováček při Mateřské škole Velké Pavlovice.

 

Fotogalerii sochy svatého Josefa otevřete kliknutím na obrázek.

 

 

                                        18-05-2011 RD