Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velké Pavlovice sobě a ještě něco navíc

Včerejší sobota byla ve Velkých Pavlovicích synonymem rozmanitých kulturních, společenských i sportovních aktivit. Všechny byly připraveny v rámci projektu Velké Pavlovice sobě a byly hrazeny z dotace MPSV ČR v rámci aktivity Obec přátelská celé rodině. V tento krásný, teplý a provoněný den  začal připravený program v 9 hodin ráno před budovou Radnice, kde vyhrávala dechová hudba při ZUŠ Velké Pavlovice nejenom očekáváným rodákům, ale všem obyvatelům a návštěvníkům, kteří měli náladu přijít si ji poslechnout. Slavnostního přijetí na Městském úřadu Velké Pavlovice se zúčastnily přes 3 desíty velkopavlovických rodáků všeho věku. Starosta města Ing. Pavel Procházka hovořil o změnách, kterými město prošlo a prochází, stejně jako o záměrech a vizích do budoucna. Líbila se také výstava obrazů MUDr. Jana Studničky, krátké hudební varhanní vystoupení ve farním kostele i prohlídka obou velkopavlovických škol. Sportovněji založení rodáci se dostali i na půdu kostela, pod nově vybudovaný krov střechy.

Krásným kulturním příspěvkm pro rodáky bylo ve 13 hodin vystoupení dětského souboru Sadováček při MŠ Velké Pavlovice na farní zahradě, návštěvníci si prohlédli vystavené sochy z loňského mezinárodního řezbářského sympózia. Okamžikem zamyšlení se pak stalo slavnostní požehnání nové sochy svatého Josefa, která je od pátku umístěna před farním úřadem. Sochu požehnal farář Mgr. Petr Papoušek. Novou sochu jako přesnou kopii té původní z konce 19. století dalo zhotovit Město Velké Pavlovice za částku 100 tisíc korun. Svatý Josef je patronem celé svaté církve a proto má v našem městě nepochybně své místo.

Aktivity plynule pokračovaly také odpoledne, od 14 hodin hrála poprocková kapela A. M. Úlet v nově vybudovaném dětském koutku v lesoparu u zastávky ČD. Pro malé i velké děti zde byly instalovány krásné hrací prvky z akátového dřeva. Město i firma Tomovy parky, která hrací prvky vyrábí, se skutečně vytáhly. O to více, že od 15 hodin se otevíral pro všechny milovníky freestylingových sportů nový skatepark, což ocení především teenageři z blízka i z dáli.

Nesmíme zapomenout ani na celodenní cykloturistické Májové putování po Modrých Horách, tenisový turnaj a odpolední show v rámci akce firmy Elisha Mode  a především pak večerní modrohorské zpívání mužáckých sborů pod rozhlednou Slunečná. Kdo z místních i přespolních poslouchal večer u Slunečné cimbálovou muzik a mužáky a mohl se přitom dívat na rudozlatý západ slunce, ten si jistě odnesl nezapomenutelný zážitek.

Fotogalerii z akce Velké Pavlovice sobě otevřete kliknutím na obrázek...

 

 

 

22-05-2011 RD