Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velké Pavlovice si odvezly cenu Ministerstva práce a sociálních věcí

Starosta města, Ing. Pavel Procházka, převzal včera v budově Parlamentu ČR v Praze ocenění za 2. místo v kategorii obcí do 5 tisíc obyvatel. Již před měsícem jsme v aktualitách uváděli, že Velké Pavlovice uspěly v letošní soutěži Obec přátelská celé rodině, kterou vyhlašují Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Stálá komise pro rodinu Poslanecké sněmovny ČR. Od ministra práce a sociálních věcí, Jaroslava Drábka, převzal starosta města nejenom diplom, ale především písemný příslib na dotaci neinvestičních výdajů na rok 2011 ve výši 320.000,-- korun.

Rada města rozhodne, jak budou prostředky použity. Nabízí se především dobudování rekreační zóny parku, neboť to je místo, které nyní slouží skutečně všem. Líbilo by se nám třeba takové hřiště, jaké jsme viděli právě při návštěvě Prahy. V soutěži Obec přátelská celé rodině byla posuzována především úroveň komunitních vztahů ve městě, vzájemná spolupráce spolků a organizací ve městě, rozsah aktivit pro občany a přístup městského úřadu k rodinám a všem generacím obyvatel.

 

Fotogalerii z přebírání ceny otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber a Mgr. Dana Růžičková

26-11-2010 PV