Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velké Pavlovice se stále rozrůstají

Skrývkou ornice byla zahájena výstavba infrastruktury pro bytovou výstavbu ve stavební lokalitě Padělky. Inženýrské sítě budou připraveny pro dalších 36 rodinných domů. Do konce roku 2008 dodavatelská firma Strabag, a. s., která zvítězila ve výběrovém řízení, vybuduje v této lokalitě kanalizaci, vodovod a plynovod. Dále firma EON, a. s. zajistí pokládku kabelů NN vedení a současně město zajistí i pokládku kabelů veřejného osvětlení a chrániček pro telefon.

Celá akce bude stát přibližně 6,0 mil. Kč, finančně se na akci podílí ministerstvo pro místní rozvoj, které přispěje částkou 1,650 mil. Kč z fondu podpory výstavby bytové infrastruktury, zbytek uhradí město ze svého rozpočtu. Zajímavostí je, že nové rodinné domy částečně nahradí meruňkové sady, které k Velkým Pavlovicím dlouhá desetiletí patřily. Současná situace na trhu a malý zájem o meruňky vlastníkům pozemků a sadů rozhodování o jejich likvidaci usnadnilo. Od jara roku 2009 mohou stavebníci zahájit stavbu rodinných domů, na komunikaci si však budou muset počkat zřejmě až do roku 2010. 

 

Město roste do krásy ...

Foto © 2008  Ing. Zdeněk Karber

16-10-2008