Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velké Pavlovice pod štětcem Antonína Vojtka

Malíř jižní Moravy - jak je po právu nazýván Antotnín Vojtek, se inspiroval nádhernou krajinou v okolí našeho města i města samotného a tak pod jeho štětcem vzniklo několik krásných obrazů s tématikou Velkých Pavlovic. Ty si budou moci všichni milovníci umění prohlédnout a zároveň i zakoupit v podobě nového kalendáře pro rok 2008, který bude slavnostně pokřtěn v sobotu 3. listopadu 2007 ve Velkopavlovické sokolovně. Kalendář s názvem "Velké Pavlovice - město meruněk a vína" bude poté možné zakoupit i na TIC (budova knihovny) ve Velkých Pavlovicích ...

Oficiální webové stránky malíře Antonína Vojtka - www.vojtek-av.com

 

Autobiografie ANTONÍNA VOJTKA ...

Antonín Vojtek, malíř a grafik. Narozen 10. ledna 1934 v Horních Bojanovicích. Žije a pracuje v Břeclavi. Je absolventem Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Brno.

Bývá nazýván “Malířem jižní Moravy”. Na jižní Moravě se narodil, na jižní Moravě žije. Jižní Moravu miluje a celý život ji ztvárňuje svým osobitým způsobem.

Antonín Vojtek se zajímal o výtvarnou tvorbu od mládí. Kreslil a maloval v okolí své rodné obce Horní Bojanovice na břeclavském okrese. Svou výstavní činnost zahájil v této obci v roce 1965. Od té doby do současné doby vystavil svá díla na 150 místech, a to samostatně. V České republice to bylo například v Praze, Brně, Mar. Lázních, Františkových Lázních, Hustopečích u Brna, Břeclavi, Lednici na Moravě, Mikulově, Dačicích, Třebíči, Adamově, Kyjově, Znojmě, Zlíně, Podivíně, Kroměříži, Jihlavě, Olomouci, Tišnově, Slavkově u Brna, Hodoníně … a dalších desítkách míst.

V zahraničí: v Německu, Rakousku, Skotsku, Itálii a Řecku.

Jeho obrazy jsou zastoupeny v galeriích a soukromých sbírkách v téměř padesáti zemích světa.

V současné době tvoří nejvíce olejomalby. Můžeme však sledovat i jeho tvorbu kresebnou a grafickou, akvarely i plastiky. V posledních létech vychází každoročně barevný kalendář s jeho dílem a patrony se stávají významné osobnosti České republiky    (Chantal Poullain, Dagmar Havlová, Livie Klausová).