Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velké Pavlovice plánují zvětšení školního areálu a rozšíření mateřské školy

Napsali o nás; Břeclavský deník, 12.7.2017  – O rozšíření mateřské školy uvažují ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku. Důvodem je plánovaná změna v předškolním vzdělávání. S účinností od září roku 2020 budou totiž muset mít mateřské školy pro dvouleté děti ze spádové oblasti vytvořené dostatečné kapacity.

Velkopavlovičtí se kromě toho zabývají studií na rozšíření společného areálu základní školy a gymnázia. „Nabízí se možnost zvětšení školní jídelny, učeben a případně dalších místností. O všem budeme teprve jednat s řediteli základní školy a gymnázia,“ uvedl ve zpravodaji města starosta Jiří Otřel.

Některé změny na školách však budou viditelné už po letních prázdninách. „Plánujeme opravy učeben a dalších prostor,“ řekl ředitel velkopavlovického gymnázia Vlastimil Kropáč.

Opravy se dočká i střecha sportovní haly. Předpokládaný termín zahájení opravy je v polovině letošního srpna, dokončení na konci září. Hodnota zakázky je něco málo přes dva miliony korun.

Autor: Aneta Beránková, Břeclavský deník / 12.7.2017