Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velké Pavlovice otevřou CYKLOTURISTICKOU SEZÓNU!

Sportuchtiví jedinci zbystřete a věnujte pozornost následujícím řádkům! Pouhé dva týdny dělí milovníky cykloturistiky a vyznavače pěších výletů od historicky I. ročníku otevírání cykloturistické sezóny ve Velkých Pavlovicích s vtipným, především však navýsost výstižným názvem JARNÍ ŠLAPKA 2010.

Prošlápnout si na kole či pěšky, s dětským kočárkem nebo na in-line bruslích, můžete krátký pohodový okruh vedoucí městečkem Velké Pavlovice a přilehlým okolím.

 

Co, kdy a kde vás čeká?

 

JARNÍ ŠLAPKA 2010
I. ročník otevírání cykloturistické sezóny
ve Velkých Pavlovicích

 

 

• Akce se uskuteční v sobotu 24. dubna 2010.

• Začínáme v 10.00 hod. u prodejny jízdních kol ZAF VELO SPORT manželů Kobsových, kteří nás nejen uvítají, ale také pohostí pohárkem vína z vlastní produkce.

• Následovat bude průjezd příjemným lesoparkem u zastávky ČD, vjezd na novou cyklostezku, která vás dovede až na rozhlednu Slunečná, kde bude první zastávka.

• U rozhledny bude program (od 10.00 do 12.30 hod.) věnován především našim nejmenším – již nyní se mohou těšit na soutěže (jízda zručnosti, veselý testík z místopisu…), pěkné ceny a také možnost opéci si nad ohýnkem voňavý špekáček. Dětem se budou věnovat pracovnice Střediska volného času při Základní škole Velké Pavlovice a členové občanského sdružení JPK.

• Od rozhledny se účastníci akce přesunou okolo kaple sv. Urbana, Šlechtitelské stanice vinařské zpět do městečka Velké Pavlovice, kde budou mít mimořádnou možnost prohlédnout si interiéry místního barokního kostela Nanebevzetí Panny Marie (od 11.30 do 13.30 hod.) a zaposlouchat se do tónů věhlasných varhanních koncertů.

• Od kostela bude následovat přesun na taneční plac za sokolovnou – od 12.00 hod. vás zde uvítá dle předběžného programu hned několik místních spolků a organizací – T. J. Sokol, rybáři, myslivci, Dámský klub a hasiči, kteří předvedou své osobité kulinářské umění. K mání bude guláš, grilované ryby, zvěřina a také něco sladkého na zub, chybět nebudou ani nealko nápoje, káva, pivo…

• Co by to však bylo za velkopavlovickou akci bez vína? Ani to samozřejmě nebude chybět. V sokolovně bude současně s touto cykloturistikou akcí probíhat Výstava vín s ochutnávkou pořádaná místním zahrádkářským svazem, který Vás již nyní co nejsrdečněji zve k degustaci!

• Těšit se můžete i na živou hudbu – za sokolovnou vystoupí dle předběžného příslibu velkopavlovická country kapela Colorado.

• Plac za sokolovnou bude cílovou stanicí – zde se může každý z vás pobavit dle vlastního gusta a nálady, nabídka je vskutku bohatá!

 

Program bude nadále upřesňován, drobné změny jsou tedy ještě možné – jak se lidově říká, prozatím „ladíme“. Jedno je však jisté – akce na 100% proběhne! A jak již název sám napovídá (jedná se o první ročník), následovat budou další akce v obdobném duchu.

V případě, že cykloturistickou sezónu jednou otevřeme, musíme ji také zase zavřít. Proto se již nyní můžete těšit na akci s názvem PODZIMNÍ ŠLAPKA 2010, která proběhne pravděpodobně během měsíce listopadu.

 

Neváhejte tedy, nahustěte si kola, utáhněte šroubky,
pohledejte dres, oprašte helmu a vydejte se s námi!
Těšíme se na vás!

 

Kromě všech výše uvedených spolků, organizací a firem se na organizaci a záštitě akce podílí také
Město Velké Pavlovice & Turistické informační centrum Velké Pavlovice.

 

08-04-2010-BK