Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velké Pavlovice obraly lídra I.A třídy o tři body

Napsali o nás * Břeclavský deník, 12.5.2014 - Na těžkém mokrém terénu a za neustálého deště přijel do Velkých Bílovic celek Dubňan, se sedmibodovým náskokem neohrožený lídr I.A třídy. Jenže narazil tam na Velké Pavlovice, na jaře nejúspěšnější celek soutěže. Rozhodně spokojenější odcházeli z trávníku „domácí", kteří potvrdili, že se jim ve velkobílovickém azylu daří. Díky dvěma trefám Vaška z první půle se jim podařilo udržet Baník na uzdě. Ten navíc hrál od 31. minuty o desíti.

"První polovinu hrály Dubňany na brejky, všechno na útočníka Šalšu, jinak to zavřely. Nám se moc nedařilo jejich šance pokrývat, ale hosté v zakončení selhali. Bohudík. První půli poté určitě ovlivnilo vyloučení hráče Dubňan. Dostal dvě žluté karty za fauly zezadu, asi byl zbytečně přemotivovaný," tvrdil velkopavlovický trenér Stanislav Hříba.

Jako první se v dešti prosadil vytáhlý obránce Slavoje Petr Vašek, když si počíhal na vzdálenější tyči na přetažený roh a hlavou uklidil míč za brankáře Opavského. Následovalo již zmíněné vyloučení Hlaváče a hlasitá skupinka hostujících fanoušků od té doby nemohla přijít sudímu Dohnalovi na jméno.

Po tomto okamžiku se silově hrající hosté k ničemu nedostali, pohyb na mokrém trávníku jim dělal evidentně větší obtíže, než Velkopavlovickým. Ti přidali těsně před půlí druhou branku, tentokrát z penalty. Tu proměnil s přehledem opět Vašek, jenž letos předal obvyklou kapitánskou pásku na ruku Tomáše Měřínského.

Po změně stran se fotbalisté hosté zklidnili, ovšem utrpěla i předváděná hra. Velké Pavlovice byly i díky přesilovce aktivnější, jenže v zakončení selhávaly. Jejich střely neměly potřebnou razanci, aby dubňanského brankáře zaskočily.

„Ve druhé půli jsem chtěl, aby kluci hráli trošku aktivnější, ale balon odskakoval, dělalo nám to problém. Hrálo se spíše jen tak z nutnosti. Na můj vkus hodně pasivně," tvrdil Hříba, který v závěru zápasu stáhl ze hřiště prakticky všechny ofenzivní hráče.

A když i hostující Šalša v poslední minutě zápasu při samostatném úniku proti Chromkovi těsně minul bránu, byly tři boy pro Velké Pavlovice jasnou kořistí. Díky nim se Hříbovi svěřenci dotáhli mezi první čtyři celky tabulky.

 

Slavoj Velké Pavlovice – FK Baník Dubňany 2:0 (2:0)

Branky: 17. a 43. (p.) Vašek
Diváků: 130
ČK: 31. Hlaváč
Rozhodčí: Dohnal – Mach, Špaček
Velké Pavlovice: Chromek – Sladký, Měřínský (K), Vašek, Jilka – Kerel,
Císař, Sýkora, Záblacký (Havlík) – Stehlík (Nesvadba), Šabata (Pilarčík)
Dubňany: Opavský – Hlaváč, Sviták, Kos, Albert, Janík, Mráz, Soldán,
Jakubíček, Štos (K), Šalša (Zelený, Horný, Duchoslav, Pochylý)

Autor: Martin Daneš, Břeclavský deník


 

Zápas Slavoj Velké Pavlovice – FK Baník Dubňany

 

Foto © 2014 Martin Daneš

 

 

13-05-2014-BK